Mission Impossible – Národ grázlů

Tom Cruise se na vrcholu drží už několik dekád a očividně z něj nehodlá sestupovat – nová Mission Impossible s podtitulem Národ grázlů je totiž nejen jeden z nejlepších dílů této oblíbené akční série, ale i jeden z letošních nejlepších blockbusterů. A hvězdný herec na tom má nemalý podíl. Celý film je postaven (nečekaně) převážně na něm a jeho týmů pomocníků, před nimiž leží další ze zdánlivě nesplnitelných misí, jenž spočívá v odhalení a likvidaci zločinecké organizace zvané Syndikát, která chce ve světě nevybíravým způsobem nastolit nové pořádky.

Na novou Mission víc jako kdy jindy pasuje označení akční špionážní oldschool thriller. Děj se striktně drží hlavní linie, je v něm dostatek rozličné akce (vynikající scéna v opeře či honička na motorkách), občas proložené decentním humorem a celou dobu snímek zdatně navozuje nejistou a hutnou afmosféru osmdesátkových špiónských fláků. Vše je ještě zabalené do prvotřídního audiovizuálního pojetí, výprava je taktéž excelentní a jak už bylo řečeno, tak i herci jsou vynikající, ať už nestárnoucí Cruise či nový švédský objev Rebecca Ferguson.

Za mě tedy plný počet. Je pravda, že film mohl být kapánek kratší, ale takto nadupaný letní blockbuster tu už nějaký ten pátek nebyl, a proto nad lehce přestřelenou stopáží přimhouřím oko. Tato série už delší dobu představuje jistotu. Jistotu toho, že se v kině skvěle pobavíte a dost možná vás jednotlivé díly i nadchnou, stejně tak jako mě. U dalších nesplnitelných misí tedy opět na viděnou! A díky Tome – opět to byl zážitek…

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář