Legend of Grimrock 2

Platforma: pc

První díl krokovacího dungeonu Legend of Grimrock od finských Almost Human vyšel v roce 2012 a přinesl do rpg žánru svěží vítr, paradoxně v podobě oldschool hratelnosti a  herních mechanik. Hlavní výtku většina hráčů a recenzentů směřovala k poměrně repetitivnímu prostředí, poněvadž se hra odehrávala v obrovské podzemní tvrzi, kde se prostředí zrovna často neměnilo. Vývojáři z Almost Human ovšem velmi dbají na názory a přípomínky hráčů a tak se dvojka už odehrává i ve venkovních prostředích.

Konkrétně na ostrově Nex, kde ztroskotá během bouře loď a jak už bývá zvykem, tak přežije pouze Vaše čtyřčlenná družina hrdinů, jejíž složení a vlastnosti lze navolit před začátkem hry. Hratelnost je ještě o něco vytříbenější než v jedničce – budete putovat po ostrově, bojovat s monstry, řešit puzzly a samozřejmě i hledat vzácné předměty a tajné poklady, a to jak v dungeonech, tak i na povrchu v různých akraktivních prostředích (les, bažina, hřbitov atd.). K dispozici je i přehledná minimapa, váhově omezený inventář a samozřejmě lze i vylepšovat vlastnosti družiníků, z nichž vycházejí i speciální perky.

Legend of Grimrock je skvělá hra. Oproti jedničce nabízí atraktivnější prostředí, vyladěnější hratelnost a také velkou výzvu. Přévážně v první polovině hry budete možná dost často utíkat a taky Vás nejspíš nemine užívání metody pokus-omyl (F5-F8), ale i přes to mě Grimrock mile potěšil. Je totiž velmi příjemné se v dnešní době akčních efektních rychlokvašek oddat oldschoolové hře s jasně danými, a hlavně funkčními herními mechanikami, ve které hraje prim samotná hratelost a ne tuna otravných „příběhových animací“.

Ukázka gameplay

Minimální HW konfigurace: Windows XP, Intel Core 2 Duo 2,33 Ghz, 2 GB RAM, Geforce GTX 8800 nebo Radeon 4850
Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář