Král

Fortelný historický velkofilm, který jako by vypadl ze zlaté éry žánru. V poslední době ovšem vzniká více takových vynikajících historických podívaných (Outlaw King) a je to především díky společnosti Netflix. Králem je v případě stejnojmenného filmu anglický panovník Jindřich V. (hraje Timothée Chalamet), který ostrovnímu království vládl na pomezí čtrnáctého a patnáctého století. Jeho největším úspěchem byla vítězná bitva u Azincourtu, jedno ze zlomových střetnutí Stoleté války.

Stotřicetiminutový snímek má skutečně všechno. Spoustu silných a perfektně zahraných postav (Chalamet, Edgerton, Harris), správně pochmurnou středověkou atmosféru a velmi dobrý audiovizuál (v každé minutě ja patrný vysoký rozpočet). Král je spíše komorněji laděnou, dialogovou, podívanou, avšak nabídne i velkolepé a bojové scény, včetně samotné bitvy u Azincourtu, která v rámci možností opravdu nešla natočit lépe. Jediná výtka putuje k určitým odchylkám od daných historických faktů, ale kdo opravdu ví, jak to tehdy přesně bylo, že ano. 🙂

Mám z tohoto historického velkofilmu opravdu dobrý pocit a už si ani nevzpomenu, kdy mně nějaký film tak moc bavil a strhnul. Historický žánr má své nepopiratelné místo na poli filmové zábavy a je dobře, že vznikají i nové kvalitní filmy a nemusíme jen vzpomínat na léta dávno minulá. Nestručně řečeno je Král nejlepším filmem od Netflixu, nejlepším historickým filmem za dlouhou dobu, a také i jedním z nejlepších filmů roku 2019. Slušné renomé.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.