Krajinou domova

Krajinou domova je dokumentární seriál od tvůrce Petra Krejčího, který pomocí dronu natočil úchvatné záběry české krajiny a v dosavadních dvou sériích z nich vytvořil osmnáct půlhodinových epizod, přičemž každá z nich je věnovaná určité lokaci či typu krajiny. Podíváme se například do Jeseníků, Adršpachu, do okolí českých řek či do početných krasových oblastí.

Každý díl svým hlasem vždy uvede (a na závěr i zakončí) český herec Alois Švehlík, a poté už následuje poučný (a květnatý) komentář předčítaný dabérem a hudebníkem Janem Maxiánem, jenž doplňuje zmiňované skvostné záběry. Tvůrci poměrně často využívají zakomponování tklivých chorálů, které v kombinaci s dechberoucími krásami záběrů z ptačí perspektivy navozují silnou a lehce melancholickou atmosféru.

Krajinou domova patří mezi nejzdařilejší české dokumentární počiny: po technické či obsahové stránce takřka není co vytknout. No a navíc je opravdu příjemné si opakovaně připomenout v jak krásné zemi žijeme. Těch jedinečných oblastí k prozkoumání či k poznávání je tu opravdu habaděj.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.