Kořist

Kořist je nejnovější počin francouzského režiséra a hororového specialisty Alexandre Ajy (Hory mají oči, Zrcadla, Piraňa). Zkušený tvůrce si jako kulisu pro svůj nejnovější horor vybral hurikánem sužované floridské maloměsto, které mimo dcery hledající svého otce navštíví i partička hladových aligátorů.

Podobně jako režisérovy předešlé počiny, tak i Kořist se vyznačuje některými specifickými tvůrčími prvky. Jedná se o poměrně minimalistický horor s množstvím různých neotřelých nápadů, které vhodně doplňují některá tradiční žánrová klišé. Příběh dvou lidí zápasících o život s několika živly najednou je podán dostatečně atraktivně a divácky vděčně, že i přes jednoduchý námět dovede bavit po celou dobu takřka devadesátiminutové stopáže.

Závěr je možná až přehnaně akční a ze značné dálky mává dosavadnímu (relativnímu) realismu, ale dá se to akceptovat. Zvlášť když v hlavních rolích velmi dobře hrají a trpí matador Barry Pepper (otec) a mladá nadějná herečka Kaya Scodelario (dcera). Režisérovu tvorbu se vyplatí sledovat i nadále – nejen hororovým fandům.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 3/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.