Knights of Honor 2: Sovereign

Platforma: pc

Na pokračování oblíbené strategické hry Knight of Honor z roku 2004 si hráči počkali takřka dvě dekády, ale i v tomto případě platí staré osvědčené tvrzení o tom, že někdy je holt lepší pozdě, než nikdy. Oproti roky osvědčené jedničce hra samozřejmě nabídne vylepšenou grafiku, intuitivnější herní rozhraní a navíc i několik více či méně zásadních změn v hratelnosti, která se ovšem značně podobá původní hře, což je vlastně jen a jen dobře. Největší změnu představují podstatně pokročilejší možnosti v rámci správy hlavních poradců a pobočníků, kteří se dělí na vojevůdce, obchodníky, diplomaty, kněze a špióny. K dispozici je omezený počet pozic: samotný výběr tedy představuje zcela zásadní herní prvek, jenž bude udávat směr hráčova herního postupu.

Dobývání středověké Evropy pomocí technologické převahy, vytříbenější diplomacie, mazanějších úskoků či hrubší vojenské síly je opět parádně zábavné a tvůrcům ze studia Black Sea Games se znovu povedlo trefit přesné kýžené místo na pomezí taktické hardcore simulace a arkádové realtime strategie. Ideální titul jak pro strategické matadory, tak i pro začínající hráče. Obsadit valnou část Evropy v roli výbojného vládce zemí Českých a Moravských je vždy srdeční záležitost a vzhledem k vysoké znovuhratelnosti se dá ke hře podle libosti vracet a zkoušet nové možnosti a národy.

Trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 10, Intel Core i5-2500K, 8 GB RAM, GeForce GTX 750ti nebo Radeon HD 7870, 14 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář