Kingdom Come: Deliverance

Platforma: pc, ps4, xone

    No co vám budu povídat… Za dvě dekády své „hráčské kariéry“ jsem už hrál a dohrál stovky her a v současnosti mě už moc her nedokáže nějak zvlášť strhnout či nadchnout. Říkejme tomu určitý „syndrom hráčského vyhoření“. 😀 Ona ta chyba nebude pouze u mě, ale částečně také u herních studií. Spousta současných nových her je prostě značně zaměnitelná a zoufale neoriginální. Avšak ne Kingdom Come: Deliverance. Hra od vývojářů z Warhorse Studios opravdu mezi současnou produkcí v mnoha ohledech vyniká. Nadchla mě částečně díky mému značnému zájmu o historii, částečně díky mé přízni k rpgčkám, částečně díky určité nostalgii, která mě vrátila do dob nesmlouvavých her typu Gothic a z valné části díky tomu, že to je prostě a jednoduše setsakra skvělá hra.

         Nebudu zde popisovat příběh („nastolení pořádku“ v českých zemích podle Zikmunda Lucemburského) či základní herní mechanismy (simulátor středověkého života), ale napíšu jen „pár“ věcí, činností a aktivit, které zde můžete provozovat. Můžete se kochat – Posázaví je opravdu úchvatné a tamější východy a západy slunce jsou dechberoucí. Můžete zažívat rozličná dobrodružství  – jít třeba na lov divé zvěře, pomáhat místním, krást, popíjet, užívat si, oddat se životu mnicha, dvořit se dámám, tužit se na cvičišti anebo lovit bandity. Můžete si užívat vynikající hlavní příběhovou linii, vynikající animace, vynikající anglický dabing a vynikající český překlad. Můžete také studovat historii – nejen přímo v „reálném“ herním světě, ale také v rozsáhlém kodexu, který obsahuje stovky naučných textů o středověku. To všechno a spoustu dalšího můžete dělat v kůži kovářského synka Jindřicha. Pokud by mě tohle nenadchlo, tak už opravdu nevím, co by mohlo. Ještě tedy nejsem ztracen. 🙂 Pouze v úchvatném světě této bezvadné hry.

 

P.S: V pc verzi jsem během desítek hodin hraní narazil jen na pár do očí bijících chyb, avšak v konzolových verzí může být situace kvůli pomalejší implementaci patchů (není chyba Warhorse) horší.

P.P.S: V současné době se podle dostupných informací prodalo už přes milión kopií hry…

 

Finální trailer

 

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i5-2500K 3,3 GHz, 6 GB RAM, GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7870, 30 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář