Kingdom Come: Deliverance – A Woman’s Lot

Platforma: pc, ps4, xone

A Woman’s Lot je čtvrtý a poslední datadisk, který přidává obsah do skvělého českého historického rpgčka Kingdom Come: Deliverance. Třetí přídavek Band of Bastards měl své kvality, ale kritizoval jsem jeho přílišnou krátkost (dal se dohrát i pod tři hodiny). Tahle výtka už naštěstí u nového datadisku neplatí. A Woman’s Lot je jednoznačně nejlepší a nejdelší (10+ hodin) přídavek, který se jednoznačně vyplatí pořídit. Podporovatelé z Kickstarteru ho navíc mají celý zdarma.

A co je tedy ve hře nového? Především dvě nové příběhové linie, přičemž hlavní roli v nich hrají ženy, a to naše stará známá Tereza (retrospektivní události během přepadení Skalice) a ošetřovatelka Johanka (ta posílá Jindru na výpravy na základě jejich vidin a snů). Obě větve úkolů jsou něčím zajímavé a hraní mi perfektně odsýpalo. Zvlášť když je tu možnost využívat služeb nově přidaného psího společníka, který hezky ozvláštňuje hru.

Ta už je také podstatně lépe odladěná a chyb zdaleka není tolik, jako během prvních měsíců po vydání. Situace stále není ideální, ale už se tam pomalu dostáváme. 🙂 Ten rok a půl s Kingdom Come se opravdu povedl a musím říct, že se mi ty občasné návraty do hry a nové příběhy velmi zamlouvaly. A Woman’s Lot je důstojným zakončením, za které je třeba studiu Warhorse poděkovat. Snad se již brzy dočkáme prvních novinek ohledně (takřka jistého?) pokračování.

Finální trailer