John Wick 3

Vynikající akční film, který se letos nepochybně zařadí mezi nejlepší příspěvky žánru. Třetí díl navazuje přímo na dvojku, ve které byl na Johnovu hlavu kvůli porušení pravidel spolku nájemných vrahů vypsán tučný kontrakt, který vstoupí v platnost za pouhé desítky minut. Veškeří zabijáci z blízkého okolí se za prchajícím Johnem začnou slétat jako vosy na med.

Jak už jsem psal, tak se tu jednoznačně bavíme o jednom z nejlepších akčních filmů roku, ale zároveň je potřeba dodat, že dvojka je podle mě lepší. Temnější, ucelenější a celkově vyváženější. Snad více než polovinu stopáže trojky zabírá akce (boje nablízko-přestřelky zhruba 50 na 50), která je výtečná a mnohdy i nápaditá, ale místy je toho všeho už prostě moc. Ke konci to neskutečné množství soubojů působí už docela přepáleně. Příběh také zrovna neuchvátí a i ta hudba byla v předešlém díle lepší.

John Wick je ale stále v excelentní formě a ukazuje, jakou cestou by se měly vydat západní akční filmy. Namísto rozklepané kamery a zběsilého střihu vsadit na perfektní choreografii, nápaditost a neskutečné fyzické výkony všech zúčastněných (Keanu opět za jedna). Každý to holt ale neumí.

P.S: Největší moudro filmu: pes, nejlepší přítel člověka… 😉

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.