Hotel Mumbai

Hotel Mumbai je koprodukční dramatický thriller, který rekonstruuje události, jenž se odehrály v indické Bombaji v roce 2008. Skupina islámských fanatiků tehdy zaútočila na několik cílů ve městě, přičemž hlavní útok radikálové vedli na luxusní hotel Mumbai.

Australský režisér a scénárista Anthony Maras natočil vynikající snímek, který patří mezi nejlepší díla zaobírající se tématikou terorismu. Hotel Mumbai je velmi autentickou, napínavou a až nepříjemně hutnou rekonstrukcí zmiňovaných událostí. Momenty a situace uvnitř (boj hostů a personálu o přežití) či vně hotelu (laxnost a neschopnost ozbrojených složek) jsou zachyceny velmi jasně a přehledně. Hereckou kvalitu navíc zajišťuje i několik věhlasnějších jmen jako je Jason Isaacs, Armie Hammer či Dev Patel.

Na tento typ filmu se opravdu nedá dívat každý den, ale občas není od věci si touto formou připomenout, co se v našem „civilizovaném“ světě stále děje, ať už ve jménu toho nebo onoho. Vzpomeňme na hrdiny a oběti a vzdejme jim hold, tak jak to dělá i tento snímek.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.