Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Platforma: PS4

       The Frozen Wilds je vynikající datadisk k jedné z nejlepších letošních her, kterou je akční adventura Horizon Zero Dawn. Za pět stovek tento přídavek nabízí -v závislosti na vašem herním stylu- něco mezi deseti až dvaceti hodinami zábavy, což je opravdu bezvadný poměr „cena-výkon“. Na severu se odkryje zcela nová zimní oblast, kterou obývají hrdí houževnatí lovci z kmene Banuk. A ti mají velký problém, poněvadž na jejich vesnice útočí mechanická zvířata posílená démonickým vlivem. No a na řešení takového typu problému je ideální hrdinka Aloy, hlavní postava původní hry.

     The Frozen Wilds je poměrně těžkým datadiskem. Původní hru jsem dokončil na padesáté úrovni s nejlepším energetickým brněním a nejlepšími zbraněmi, ale i tak jsem se tu pěkně zapotil. Noví „démoničtí“ nepřátelé jsou extrémně tuzí (mechaničtí medvědi) a v rámci příběhových úkolů občas bojujete proti velké přesile. Hlavní příběhová linka je jako obvykle doplněna o propracované vedlejší úkoly a jiné činnosti jako je hledání pokladů, přičemž některé slouží i jako platidlo u obchodníků. V průběhu hry se lze dostat k několika novým zbraním, které jsou založeny na bázi přírodních živlů jako je oheň či mráz. Zbraně lze navíc vylepšovat (včetně ultimátního elektrooštěpu) a to i několika novými způsoby oproti původní hře. K dispozici je i nová dovednostní větev, ze které jsem paradoxně nejvíce ocenil možnost prostého rozšíření inventáře, ale i sbírání surovin z „dopravního prostředku“ není špatné.

     Datadisk vyjma zmiňovaných propracovaných herních prvků, napínavých misí a solidního příběhu boduje také svým zasazením. Horské štíty, zalesněná údolí s divokými bystřinami či oblasti poseté geotermálními jezírky mají své nepopiratelné kouzlo a silnou atmosféru. V málokteré jiné hře mám vždy takové silné nutkání se zastavit a prostě se jen kochat. I to je jasným znakem vysokých kvalit přídavku The Frozen Wilds. Autoři ze studia Guerilla Games holt vytvořili další vynikající hru, kterou by fandové původního Horizon rozhodně neměli minout.

Finální trailer

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář