Hold the Dark

       Syrový, melancholický, pomalu plynoucí, značně brutální a ne zrovna divácky přístupný mysteriózní thriller, který je jednoznačně nejlepším filmem nadaného amerického režiséra Jeremyho Saulniera (Green Room). To je snímek Hold the Dark z produkce Netflixu. Příběh filmu se odehrává v odlehlé, řídce obydlené, oblasti na Aljašce, kam přijíždí lovec Russell Core (hraje Jeffrey Wright). Toho fascinují vlci a právě ti jsou hlavními „podezřelými“ z únosu malého chlapce, který před několika dny zmizel. Core ale brzy zjistí, že v nehostinném prostředí, kde (pře)žijí pouze ti nejtvrdší a nejpodivnější, jsou zvířata ještě těmi nejvíce příjemnými společníky.

     Z důvodů spoilerů nechci prozrazovat další podrobnosti děje, ale můžu alespoň potvrdit, že se zde často (a násilně) umírá, že má film opravdu specifickou a vytříbenou atmosféru, že z Alexandra Skarsgårda jde strach a že to více než kdy jindy skutečně není podívaná pro každého, avšak o to více ji oceníte, pokud máte na něco takového zrovna náladu (můj případ). No a samozřejmě je to jeden z nejlepších filmů od Netflixu, který se už opravdu začíná nebezpečně přibližovat vysoké kvalitě své seriálové produkce.

 

P.S: Jedno z nejzásadnějších zjištění, které film poskytne: jeden kulomet > spousta pistolí, brokovnic, pušek a samopalů. 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.