Hlava 22

Hlava 22 je jedna z těch skvělých minisérií, které dovedou skloubit zdánlivě nesouvisející žánry. V případě tohoto projektu se jedná o syrové válečné drama a o rozpustilou válečnou komedii. Obě složky jsou zde perfektně vyvážené a dovedou diváka překvapit a v nečekaném momentu naplno „udeřit“.

Hlavní postavou příběhu je poručík Yossarian (hraje Christopher Abbott, který je členem osádky jednoho z mnoha amerických bombardérů, jenž valnou měrou přispívaly k druhoválečnému úsilí Spojenců v Itálii. Yossarian není zrovna žádným prototypem zapáleného amerického vojáka a snaží se uvažovat především racionálně a přežít. Překážku představují nejen německé osádky protiletadlových děl, ale i jeho nadřízení, kteří neustále zvyšují kvótu leteckých misí, či vypečené vojenské paragrafy jako je i Hlava 22.

Minisérie mě velmi bavila a značně jsem si užíval onoho dovedně namíchaného mixu dramatu a komedie. Jednu chvíli se smějete a o několik scén později málem odvracíte zrak nad originálně a značně naturalisticky zachycenými hrůzami války. Málokdo to umí natočit takovým způsobem, aby seriál nepůsobil nepatřičně a vše do sebe perfektně zapadlo. Tvůrčímu týmu okolo George Clooneyho se to ale povedlo. Jeden z letošních nejlepších seriálů.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář