Hitman GO

Platforma: iOS a Android (2014), pc a Windows Phone (2015), Linux, PS4 a PS vita (2016)

     První hra tzv. GO trilogie, která adaptuje slavné herní počítačové série na mobilní platformy. První volbou tvůrců ze studia Square Enix Montreal byl legendární holohlavý zabiják Agent 47, hlavní postava série Hitman. Toho musíte provést zhruba devadesátkou úrovní v sedmi hlavních misích, ze kterých jsou hned dvě přímo inspirovány úrovněmi z pc her (Petrohrad ze dvojky a divadlo z Blood Money).

      Hra je v podstatě taktická tahová 2d akce – veškeré levely jsou složené z hlavních uzlů, mezi nimiž se lze pohybovat po liniích a postupovat jimi směrem k finální úrovni (tam čeká hlavní cíl) skrze několik druhů nepřátel. Ti mohou být odlákáni odhozením předmětu či zpacifikováni několika způsoby. Ruční eliminací, pistolí či odstřelovačkou. Ke zbraňovému arzenálu navíc vede zpravidla dlouhá cesta. Plíživější postup zastane schovávání v keřích, převleky či tradiční cestování kanály.

     Každá úroveň disponuje vždy třemi achievementy (dokončení úrovně, dokončení za určitý počet tahů, sebrání kufříku, eliminace či naopak ušetření všech nepřátel apod.), jejichž pečlivým plněním se herní doba může vyšplhat i někam k deseti hodinám čistého času. Mobilní Hitman je kvalitní hrou, která rozhodně stojí za zkoušku. Majitelé mobilních verzí by se raději měli připravit na to, že si tento kousek uzme z výkonu jejich telefonu pěknou porci energie. 🙂

 

Ukázka ze hry

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář