Gears Tactics

Platforma: pc

Strategická odbočka slavné akční série je až překvapivě rozsáhlá a propracovaná taktická tahová strategie, která nezapře silnou inspiraci v jiné věhlasné sérii, XCOM. Vývojářům ze studia Splash Damage se povedlo zachovat typickou silnou atmosféru Gears akcí, hru obdařili pohlednou grafickou stránkou a navíc dodali i velmi solidní hratelnost.

Jejím jádrem je vysílání týmu vojáků na rozličné vedlejší a příběhové mise ve světě, který hojně obývá stará známá rasa Locust. Vojáky lze vylepšovat pomocí získaných či nalezených odměn (samotný proces vylepšování na základně je značně nepřehledný a působí v jinak dobře vyladěné hře trochu jako pěst na oko), a také je k dispozici košatý strom dovedností a pět hlavních bojových tříd (podpora, sniper, kulometčík a podobně). Protivníkem na jednotlivých mapách je atraktivní a značně rozmanité panoptikum zástupců zmiňované nepřátelské rasy.

Celková herní doba může dosáhnout až někam ke čtyřiceti hodinám čistého herního času. Zákonitě se dostaví i stereotyp (vedlejší generické mise), ale samotné příběhové mise či souboje s obřími bossy jsou zábavné a zdařile nadesignované. Plusem je i postupné přidávání nových typů nepřátel. Gears Tactics má co nabídnout i v těžké konkurenci tahových strategií a svému slavnému jménu tento titul určitě nedělá ostudu.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 10 (64Bit), Intel i3 Skylake, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 750 Ti nebo AMD Radeon R7 260X, 45 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.