Frostpunk: The Last Autumn

Platforma: pc

The Last Autumn je prequelem výborné budovatelské survival strategie Frostpunk, ve které hráč v postapokalyptickém světě bojuje s novodobou nelítostnou verzí doby ledové. V rozšíření si nebozí osadníci užijí ještě jeden poslední podzim, avšak rozhodně ho nestráví nějakým lelkováním, nýbrž složitým a extrémně nebezpečným budováním generátoru, který v původní hře produkoval ono blahodárné teplo nezbytné k přežití.

Valnou většinu datadisku není potřeba řešit zimu, avšak oněch vyvstanuvších problémů bude i tak dost. Stavba generátoru si vyžádá obrovské množství surovin a výrobků, které zajistí především lodní spojení se stále ještě fungujícím (žijícím) Londýnem. Právě dokonalé ovládnutí a zautomatizování přístavních procesů patří k jedněm z nejdůležitějších novinek přídavku. Samozřejmostí je i obměněný vývojový strom či nové možnosti zavedených nařízení, jejichž jedna větev klade velký důraz na okruh pracovních práv, odborů a tak dále. Jedna taková stávka může velmi znepříjemnit a zpomalit budovatelskou snahu.

A právě ono zpomalení může být naprosto zásadní, jelikož celé rozšíření je založené na splňování budovatelských milníků, s nimiž jde ruku v ruce i neúprosný časový limit (po nezvládnutém začátku je někdy lepší začít hrát znovu a efektivněji). I Last Autumn nabízí podobně jako původní hra „příjemně nepříjemný“ druh herního zážitku, který udržuje hráče v jisté permanenci a vypětí, což jednoznačně není pro každého. Značná neotřelost a chytlost by ovšem mohly představovat pádné argumenty k vyzkoušení této jedinečné nekompromisní hry.

P.S: Herní doba se může vyšplhat i na desítky hodin čistého herního času.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Dual Core 3,2 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTX 660 nebo Radeon RX 460, 8 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.