Feud (Zlá krev)

     První řada Feud pojednává o rivalitě dvou slavných hollywoodských hereček Joan Crawford a Bette Davis, které v seriálu ztvárnily dvě neméně slavné a neméně nadané herečky Jessica Lange a Susan Sarandon. Jejich slavný spor se táhl už velmi dlouho, avšak vyvrcholil během obtížného natáčení psychologického hororu Co se vlastně stalo s Baby Jane?, který měl premiéru v roce 1961. V tomto roce už měly obě herečky přes padesát let a to byl za tehdejších hollywoodských poměrů vysoký věk. Až příliš vysoký věk.

      V první řadě jsou ostatně jedněmi z hlavních motivů stárnutí, nevděčnost a těžký úděl žen v průmyslu, který ovládají výhradně muži. Tyto dvě hvězdy to opravdu neměly lehké a to jak v osobním životě, tak i v tom profesním. A v žádném případě se jim nedostalo takového uznání a zacházení, jaké si tehdy zasloužily. Obě ženy si zaslouží velký obdiv (alespoň ten zpětný) a je to velká zásluha obou hlavních představitelek, které hrají opravdu naprosto precizně. Klobouk dolů.

      Dalším světlým bodem seriálu je zdařilý náhled na zákulisní problematiku filmového průmyslu, především na produkci a samotné natáčení. Zde můžeme vidět práci dalších velkých ikon filmového plátna, jako je režisér Robert Aldrich (Alfred Molina) či producent Jack Warner (Stanley Tucci). Celkově seriálu nemám co vytknout. Jedná se o perfektně (scénáristicky) vystavěné a zábavné dílo, které se nachází někde na přelomu mezi seriálovým mainstreemem a projekty pro televizní fajnšmejkry. Velmi hodnotná minisérie.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář