Fargo: třetí řada

    Jednoznačně nejslabší řada seriálu, bohužel. První dvě řady kriminálního thrilleru Fargo shodně atakovaly žebříčky nejlepších seriálů roku, o čemž si může třetí sezóna nechat jen zdát. Herecky je sice opět precizní, co do atmosféry stále velmi silná, avšak ze scénáristického hlediska se jedná o pořádný kvalitativní sešup dolů. Třetí „pravdivý příběh“ ze zasněžené Minnesoty mě sice zaujal, ale ani zdaleka nenadchnul, a to kvůli přílišné vykonstruovanosti, minimu originálních vyprávěcích či kamerových prvků a až příliš velkému množství slabších dílů (minimálně 3-4/10).

     V tradičně zamotané zápletce hrají prim dva odlišně úspěšní bratři Stussyové (dvojrole Ewana McGregora). Probační úředník Ray chce od bratra získat vzácnou poštovní známku, kdežto šéf parkovacího koncernu Emitt chce od bratra především pokoj. Do rozehrané nebezpečné hry se brzy zapojí i Rayova oportunistická přítelkyně Nikki (M.E. Winstead), a také tajemný muž V.M. Varga (David Thewlis). Ten kdysi Emittovi půjčil na záchranu firmy rovný milión USD, který si ovšem chce nyní vybrat cestou, jenž je naprosto odlišná od Emittových představ. Důležitou postavou je i policistka Gloria (Carrie Coon) zastávající klasickou roli „naháněčky“ všech těchto vypečených recidivistů.

     Celkově třetí řada patří mezi silný seriálový nadprůměr. Po deseti dokoukaných dílech se ale nemůžu zbavit dojmu, že už tvůrcům Farga dochází dech. Překvapivých momentů a zvratů mohlo být víc, kamerové hrátky z předešlých řad zde už nejsou, konec sice dává smysl, ale vyznívá tak nějak do prázdna, často užívané obrazové symbolice nerozumí snad ani ten člověk, který ji vymyslel, no a opět si také někdo nemohl odpustit jednu zcela očividnou a nesmyslnou berličku (ano, mluvím o postavě muže z baru). Těch záporů je prostě moc. Jak už jsem také psal, tak spousta dílů mě až tolik nebavila. Ve výsledku je pro třetí Fargo těch 3,5 hvězdy ještě značně pozitivní známkou.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář