FAR: Lone Sails

Platforma: pc, ps4, xone

      FAR: Lone Sails je „putovatelská“ 2d adventura od nedávno založeného švýcarského studia Okomotive. Hra je typickým zástupcem žánru, ve kterém cestujete po unikátním světě, přičemž po cestě řešíte zádrhely, jenž vám zabraňují v cestě dál (například skvělý český Dark Train). V případě FAR: Lone Sails se vžijete do role bezejmenné postavičky, která uhání postapokalyptickou krajinou ve svém vehiklu. Ten sestává z různých částí a může být poháněn buď palivem, které získáváte při průjezdu herním světem, či plachtami, do nichž se opírá vítr. Občas je potřeba zastavit a vyřešit zpravidla jednoduchý zádrhel, aby bylo možno putovat dál a občas je potřeba také uhasit požár či opravovat poškození pomocí příslušenství ve vozidlu.

     Hra se pyšní velmi silnou melancholickou atmosférou, kterou umocňuje omezená a vhodně zvolená paleta barev (bílá, šedá, černá, okrová, oranžová), tklivá hudba, a také totální opuštěnost okolního světa. Tohle putování je sice poměrně krátké (okolo tří hodin) a nedočkáte se v něm žádných slov, avšak unikátní audiovizuál v kombinaci s atmosférickým herním prostředím ve vás nakonec mohou rezonovat mnohem déle a silněji než podstatně obsáhlejší příběhové tituly. Švýcarští vývojáři odvedli opravdu výbornou práci a já je oceňuji silnými čtyřmi hvězdami.

 

Gameplay trailer

 

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTX 460 nebo Radeon HD 6570, 3 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.