Expeditions: Viking

Platforma: pc

        Výtečné historické rpg, v němž se ujmete role nového vůdce (jarla) dánského vikinského klanu. Expeditions: Viking navazuje na předešlou hru kodaňského studia Logic Artists, Expeditions: Conquistador (jihoameričtí dobyvatelé). A musím říct, že od dob prvního dílu, který už byl velmi dobrý, tvůrci ušli pěkný kus cesty. Jejich nový počin je až nečekaně komplexním rpgčkem s osvědčenými tahovými souboji. Prim stále hraje (tentokrát už netahový) pohyb po lokacích, podstupování soubojů, plnění úkolů a početné dialogy, jenž lze vést mnoha směry, přičemž jednotlivé volby jsou často závislé na výši určité dovednosti. Nově lze ovšem spravovat vlastní vikinskou osadu (cesta obchodu x cesta dobyvačných výprav) či tábořit během přesunu po mapě k herním lokacím.

       Druhý zmiňovaný herní prvek má poměrně velkou váhu a je potřeba mu věnovat velkou pozornost, poněvadž během táboření lze například vyrábět zbraně, vařit jídlo či uzdravit zraněné postavy. Těch můžete mít až deset a lze je různě kombinovat vždy před vstupem do dané oblasti. Povolání je hned několik a všechny specializace disponují širokým stromem aktivních a pasivních dovedností. Ideální je vytvořit sehranou partu odborníků, kterou jen tak někdo (nebo něco) neporazí. Bude to potřeba, poněvadž výboje do raně středověké Británie nejsou žádný med. Sečteno podtrženo téměř nemám co vytknout. Poměrně standardní izometrická grafika milovníkům drsných severských rpgček jistě vadit nebude.

 

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows Vista, Intel Core2 Duo E6700 2,66 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTS 450 nebo Radeon HD 5000, 14 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář