Disco Elysium

Platforma: pc, PS4, Xone

Disco Elysium je izometrické detektivní krimi RPG od estonského studia ZA/UM. Hlavní postavy hry zastává duo detektivů. Jeden je konzervativní profesionál a ten druhý zase tak trochu šílený génius. Hráč se ujme role onoho extravagantnějšího a labilnějšího detektiva, avšak další směřování této postavy je výhradně v jeho rukou. Příběh dvojice začíná v kavárně, u které se odehrála zapeklitá vražda. Detektivové se pustí do vyšetřování, jenž je zavede různými směry a cestami po fiktivním světě, silně inspirovaném rozličnými etapami, ideologiemi a systémy lidské historie.

Hratelnost je založená takřka výhradně na dialozích. Jsou jich kvanta: takřka bezprecedentní množství v rámci her. Disco Elysium je skutečně jistou formou přenesení detektivního románu do hry. Rozhovory se všemožně větví a to často až do absurdních rozměrů. Jednotlivé volby a dopady navíc „komentují“ různé části detektivovy mysli, které dovedou řádně zamotat následné hráčovy volby. No a aby toho nebylo málo, tak je vývoj dialogů často podložen jednou ze čtyřiadvaceti schopností rozdělených do čtyř základních kategorií (fyzička, psychologie, intelekt a motorika).

Jako v každém správném rpg, tak i zde můžete počítat s jistou formou obchodu, inventáře, správou předmětů, vylepšování zmiňovaných schopností a kopou vedlejších úkolů. Disco Elysium je obrovská hra, jejíž dohrání může zabrat i vyšší desítky hodin. A titulu se skutečně nedá upřít značná podmanivost. Neotřelý vizuální styl a prostředí, novátorské dialogy, zábavná hratelnost a dobrý pocit z úspěšně vyřešeného dílčího zádrhele v rámci připadu jsou velká pozitiva. To množství textu a voleb ovšem může být docela zdrcující. No a bez velmi solidní znalosti angličtiny to opravdu nejde hrát.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i5-7500, 4 GB RAM, integrovaná grafická karta Intel HD620 , 22 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.