Deus Ex: Mankind Divided

Platforma: pc, ps4, xone

     Nový díl slavné herní sci-fi série s podtitulem Mankind Divided je opět výborným first-person rpgčkem, jehož největší slabinou je minimum změn a inovací od minulého dílu (2011), a také i poměrně nezáživný příběh. Děj nového Deus Ex se opět točí okolo nadnárodních megakorporací, šedých eminencí v pozadí a různých tajných a dvojitých agentů, což opravdu není dvakrát originální. Plusem je rozhodně to, že valná část hry je zasazena do Prahy, v níž nyní působí starý známý Adam Jensen jako agent Interpolu. Krátce po jeho návratu z Dubaje (první mise) teroristé odpálí na nádraží bombu, přičemž krátce nato se rozjede vyšetřování, které Jensena zavede například do velkého ghetta u Prahy, kde žijí augmentovaní lidé, či do odlehlé základny ve švýcarských Alpách.

    Jak už jsem avizoval, tak novinek od předešlého dílu moc není. Přibylo několik speciálních augmentací (zpomalení času, nové zbraně atd.) a nově jde také vyrábět užitečné předměty (baterie, multitooly…). Jinak je vše při starém, což z hlediska hratelnosti není žádná chyba. Gameplay je na vysoké úrovni a především milovníci opatrného plíživého přístupu si zde přijdou na své. Jak už je v sérii zvykem, tak za úspěšné provádění rozličných činností jako je hackovaní, objevování tajných míst či přesvědčování postav v rozhovorech hráč dostává body, za které lze posléze vylepšovat schopnosti v rozsáhlém stromu dovedností. Nové možnosti lze testovat například v desítce vedlejších misí, které svou kvalitou mnohdy předčí i mise příběhové a rozhodně je vřele doporučuji splnit všechny.

    Dalším chvályhodným prvkem je atmosféra, která je zde opravdu výtečná. Správně hutná a místy i dost bezútěšná. Taková noční Praha má doslova magické kouzlo, a když ještě přimícháte skvěle zapracovaný motiv segregované společnosti (augmentovaní x neaugmentovaní), tak vám vyjde opravdu lahodný koktejl. Tvůrci ovšem i přes snahu překladatelů moc nedbali na problematiku a náležitosti českého jazyka. Spousta názvů a nápisů ve hře v lepším případě úsměvných a v tom horším i ignorantsky odbytých. Tohle šlo zvládnout podstatně lépe. Nový Deus Ex mě sice skvěle zabavil, avšak příště už očekávám od tvůrců mnohem více nových herních prvků, a také zajímavější příběh. Hrát potřetí to samé by mě už nejspíš tolik nebavilo.

 

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i3-2100 3,1 GHz, 8 GB RAM, GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7870, 45 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář