Crysis a Crysis: Warhead

Platforma: pc, X360, PS3, letos remaster pc, Switch, PS4, Xone

První díl slavné akční série Crysis vyšel v roce 2007 a v oné době způsobil napříč herní komunitou velký poprask: i díky velkolepé reklamní a trailerové kampani. Jednalo se o jednu z nejlépe vypadajících a hardwarově nejnáročnějších her minulé dekády.

Co se hratelnosti týče, tak Crysis nezklamalo a i v současnosti je to pořád velmi dobře hratelná střílečka, která zestárla se ctí. Během dostaveníčka se Severokorejci a dalšími mimozemšťany na odlehlém ostrově bylo možné v kůži člena elitní americké jednotky, Nomáda, praktikovat různé způsoby postupu mnohdy značně nelineárními úrovněmi, přesně po vzoru předka Far Cry. Možnosti experimentálního obleku se dobře doplňovaly s variabilním a vysoce modifikovatelným zbraňovým arzenálem.

Datadisk Warhead nabídl další várku misí v roli Nomádova kolegy Psycha. Nové zbraně, nová vozidla a spousta akčních a dynamických pasáží definuje povedené rozšíření, které poskládalo poslední střípky příběhu celé speciální jednotky. Obě hry se dají dohrát za nějakých 10-12 hodin, což je za současnou cenu pár nižších stovek výtečná koupě. Tento atmosférický titul se stále bezvadně hraje a v některých audiovizuálních i hratelnostních ohledech se může směle měřit i se současnými hrami.

Trailer

Minimální HW konfigurace: Windows XP (32Bit), Intel Pentium 4 2,8 GHz, 1 GB RAM, NVIDIA GeForce 7600 GT nebo AMD Radeon 9800 Pro, 12 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.