Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Platforma: pc, PS4, PS5, Xone, XoneX, Nintendo Switch

Nový díl slavné plošinovkové série Crash Bandicoot se stejnojmenným dynamickým vačnatcem v hlavní roli přebírá některé nové oblíbené trendy žánru a zároveň se i hlásí k odkazu původní trilogie (která před čtyřmi lety znovu spatřila světlo světa díky vynikajícímu remasteru). V příběhu hry se padouši díky uměle vytvořené prostorové trhlině dostávají ze svého vězení ven a zaútočí na Crashův svět. Ten musí přerušit svého šlofíka a vyrazit do akce.

Tradiční plošinovková hratelnost je založena na spoustě skákání, běhání a vezení spolu s hledáním a rozbíjením klasických beden. Ty jsou rozeseté po úrovních spolu s početným panoptikem nohsledů několika hlavních bossů, kteří čekají v závěrečném levelu dané lokace. Jak už je u série dobrým zvykem, tak úrovně jsou správně rozmanité, členité a překypují zajímavým obsahem. Hlavní výtka poputuje k občas méně přehlednému (částečně 3D) prostředí a z toho vyplývajícího horšího odhadu a orientace v rámci úrovní. Například co se týče doskoků na pohybující se plošiny.

Jednotlivé záchytné body jsou ovšem rozesety poměrně bohatě, takže se dá snést i nějaké to opakování obtížnějších pasáží. To k tomuto typu her holt i patří. Crash nabídne ve svém základu zhruba deset až patnáct hodin zábavy, avšak kompletisti si tento základ mohou natáhnout klidně i několikanásobně. Tahle skákačka si našla své právoplatné místo i v moderním herním světě a jistě osloví jak veterány série, tak i úplné nováčky.

Trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 10, Intel Core i3-4340, 8 GB RAM, NVIDIA Nvidia GTX 600 nebo AMD Radeon HD 7950, 30 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář