Brawl In Cell Block 99

      Pár měsíců po vynikajícím vězeňském krimi dramatu Shot Caller tu máme další skvělý žánrový příspěvek. Brawl In Cell Block 99 je snímkem s podobnou zápletkou jako má předem zmiňovaný snímek, avšak je to ještě více (obrazově) syrová a (dějově) surová podívaná. A to už se opravdu pohybujeme někde mezi nejdrsnějšími filmy všech dob.

       Hlavní postavou je odsouzený drogový dealer Bradley Thomas (Vince Vaughn), se kterým v průběhu stotřicetiminutové stopáže absolvujeme exkurzi po amerických věznicích. Bradley je sice nadprůměrně inteligentní osoba, ale zároveň to je i rozený bitkař. Je tedy jasné, jakým směrem se jeho cesta bude ubírat, a zvlášť tehdy, když se musí pomocí svého talentu probojovat do přísně střežené věznice. Tam je potřeba zlikvidovat jednu konkrétní osobu, aby osvobodil svou ženu, kterou drží jako rukojmí jedni z jeho bývalých „obchodních partnerů“.

     Strohé kamerové filtry, netradičně pojatá kamera a nekompromisně násilné scény velmi přispívají k celkové extrémní ponurosti. Tvůrci v čele s režisérem a scénáristou S. Craigem Zahlerem si také dávají záležet, aby americké věznice byly vykresleny jako až transcendentní (nadreálný) prostor s vlastní sadou nelítostných zákonitostí a pravidel, což jistě nemá daleko od skutečnosti. Velmi mě potěšily také herecké výkony. Vince Vaughn v hlavní roli je opravdu skvělý a takový matador Don Johnson jako správce vězení si roli neskutečně užívá. Za mě jeden z nejlepších filmů roku.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.