Bloodstained: Ritual of the Night

Platforma: pc, ps4, xone, switch

Bloodstained je japonská akční rpg plošinovka typu Metroidvania. Hlavní postavou je nadpřirozenými schopnostmi obdařená dívka Miriam, které se ujmete jako hráč a budete postupovat rozličnými úrovněmi za dopadením hlavního padoucha Gebela. Ten chce za pomoci démonů zničit cech alchymistů a spolu s ním i kus novověké fantaskní verze industriální Anglie, kam je hra zasazena.

Jednou z hlavních schopností Miriam je přebírání různých dovedností zabitých démonů, díky nimž se jí například zpřístupní nové úrovně herního světa. Ten je jedním slovem úchvatný. Každá úroveň je něčím specifická, dechberoucí a především i neskutečně atmosférická. Level design je samozřejmě výtečný, jak je ostatně u japonských her dobrým zvykem. Podobně to je i s designem nepřátel. Takové panoptikum obludných, úchvatných a zákeřných monster v evropské hře skutečně nenajdete. Tohle umí jedině japonští tvůrci.

Samotný průchod hrou je téměř výhradně zaměřen na souboje, které můžete absolvovat na sto a jeden způsob. K dispozici je obrovské množství zbraní, taktik a schopností, ze kterých se docela těžko vybírá, ale každý si nakonec najde to své pravé ořechové. Součástí každé správné plošinovky je samozřejmě spousta různého skákání (po plošinách) a hledání (pokladů). Bloodstained holt zaručeně potěší každého zapáleného plošinovkáře. Zatím letošní nejlepší „skákačka“.

P.S: Herní doba se může vyšplhat i přes 20 hodin.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i5-4460 3,2 GHz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 760 nebo AMD Radeon R9 280X, 10 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.