Bloodline: první řada

     Seriál, který v podstatě nikdo nezná, což je velká škoda. Bloodline je netradiční žánrový mix, v němž hraje prim především kriminální thriller a psychologické drama. Děj se točí okolo rodiny Rayburnových, kteří žijí na americkém souostroví Florida Keys, kde vlastní malé letovisko s přístavem. Po několika letech odloučení se vrací černá ovce rodiny, nejstarší syn Danny (Ben Mendelsohn). Jeho příchod předznamenává spoustu problémů, jenž spořádanou rodinu uvrhnou do těžké krize. Danny totiž začne okamžitě působit na ostatní členy rodiny a štvát je proti sobě, a následně se ještě zaplete s nebezpečným zločineckým gangem.

     V první sezóně se mísí hned několik časových linií, přičemž všechny souvislosti jsou divákovi odhalovány pěkně postupně. Ať už to je odkrývání pohnuté minulosti rodiny, sbírání střípků z neméně nadějné budoucnosti či současná linie, která má zdaleka nejvíce prostoru. Občas tvůrci sice jednotlivé linky až zbytečně často kombinují, avšak stále jsou jednotlivé epizody přehledné a především i zajímavé. Tempo je sice pomalejší, ale vygradovaný závěr, kde do sebe všechno zapadne je opravdu dechberoucí, a taky otevřený (druhá série bude).

     Bloodline se jednoznačně vyplatí sledovat. Seriál je vhodný především pro náročnější diváky, kteří spíše ocení složitější strukturu vyprávění a pomalu budovanou tísnivou atmosféru (netradiční prostředí Florida Keys za jedna). Co se postav týče, tak ty jsou výtečně zahrané, nečernobílé a nejednoznačné, což značně přispívá k realističnosti. Za všechny zmíním výborného Kylea Chandlera v roli Dannyho mladšího bratra Johna a samozřejmě i samotného Dannyho. Ben Mendelsohn ho zahrál naprosto famózně. Jeho charakter ve vás jistě vzbudí spoustu emocí (především negativních) a to i díky tomu, že se jedná o jednu z nejlépe napsaných postav vůbec.

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář