Better Call Saul: šestá řada

V závěrečné šesté řadě televizního hitu se ukončí příběh většiny hlavních a vedlejších postav seriálu, přičemž v nemálo případech se bude jednat o konec tragický, v některých přinejlepším o hořkosladký a v ojedinělých maximálně o uspokojivý. Saul bude ve svojí poslední štaci častěji střídat své obvyklé barevně odlišené příběhové časové roviny (pastelovou přítomnost a černobílou budoucnost), aby se obě verze na závěr spojily do emocemi nabitého závěru. Ten si v ničem nezadá s legendárním koncem Perníkového táty a celkově pro našeho vykutáleného právníka působí zcela adekvátním a příhodným dojmem.

V poslední řadě se navíc na obrazovce odehrává jeden velký herecký koncert a všichni zúčastnění předvádí vysokou školu herectví – od vypjaté Ignaciovy anabáze z úvodních epizod přes Howardovo strádání ve střední části série až po konstantní nekompromisní zápolení Lala s Gustavem. Nemluvě o jedinečných hereckých výkonech ústředního manželského dua právníků, jejichž košatá profesní a osobní cesta opět často ráda zabočuje do nebezpečných zákrut. Tvůrci seriálu ve složení Vince Gilligan a Peter Gould holt ani napodruhé nezklamali a zakončili svůj velkolepý televizní projekt se ctí. Takto nějak se má zprostředkovat podmanivý a velkolepý televizní příběh. A možná přijde i Jessie s Walterem!

P.S: Z celkových 53 nominací na televizní ceny Emmy seriál neproměnil ve vítězství ani jednu, což je prostě a jednoduše skandální.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář