Avengers: Endgame

Režiséři bratři Russoové to zvládli opravdu skvěle, a je potřeba před autorským duem smeknout, poněvadž se jim to celé povedlo skvěle ukočírovat. A že to nebylo lehké. Výsledkem tvůrčí snahy je osobitý komiksový velkofilm, který uzavírá jednu dlouhou éru, a řadí se mezi to nejlepší, co nám filmy od Marvelu dokázaly nabídnout.

Endgame jistě mnoho diváků překvapí. Od svého předchůdce je totiž velmi odlišný a na poměrně Marvelu i poněkud nestandardní. Méně akční, více nostalgický a zádumčivý, a dokonce i ještě více emotivní. Velmi se mi to líbilo. Režijně a scénaristicky je to opravdu vytříbené, a ty tři hodiny utekly jako voda. Bylo tam všechno a každý hrdina dostal adekvátní množství prostoru. Chválení skvostného audiovizuálu už by bylo asi pouhým nošením dříví do lesa. V tomto holt Marvel exceluje.

Po několika slabších snímcích z předešlého období jsem už nad komiksovkami trochu lámal hůl, avšak bezvadný třetí Thor a výtečné Infinity War zase obrátily křivku kvality a můj pomíjející zájem správným směrem. Endgame tento trend definitivně potvrzuje. Jedná se o výkvět komiksového filmu, který by si žádný fanda sofistikované superhrdinské zábavy neměl nechat ujít.

P.S: Je tam možná až příliš humoru, ale většinou je fajn.

P.P.S: Team Thor.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4.5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.