Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron je druhým pokračováním marvelovské ultimátní sólovky, které nemá smysl tu nějak do podrobna představovat. Všichni víme o co se jedná, a proto zrovna přejdu k tomu co se přímo nabízí, a to k menšímu porovnání s jedničkou.

Mnoho z nás bude především zajímat akce, které je tu víc, je i skvěle natočená (efektivní zpomalovačky), ale není tak zapamatovatelná a v kontextu dosavadních marvelovek je spíše jen lehce nadprůměrná. Samozřejmě ve dvojce nechybí ani množství povedeného humoru, který je zpravidla založen na interakci jednotlivých superhrdinů (kladivo vládne 🙂 ). Těch nám oproti jedničce přibylo a všichni dostanou poměrně slušný prostor (tradičně Iron Man, ale kupodivu i Hawkeye), a to jak na ukázku svých superschopností, tak i v rozhovorech a nějakém tom osobnostním vývoji (romance Hulk x Natasha). Co se příběhu týče, tak je asi takový, jaký jsme všichni očekávali – Tony Stark s Brucem Bannerem vytvoří umělou super-inteligenci Ultrona, která by měla pokud možno ochraňovat náš svět. Ovšem Ultron, který je mimochodem spolu se svými robotími nohsledy spíše slabším záporákem, si to vyloží po svém a rozhodne se svět zničit… no prostě klasika. Zvuky, efekty či výprava samozřejmě na jedničku s hvězdičkou.

Druzí Avengers v podstatě splnili co jsem od nich očekával – je to velkolepý akční blockbuster jak se patří, ovšem nějaká ta nadstavba, kterou například nabídly marvelovské sólovky jako Iron Man 3 či Kapitán 2, tu prostě chybí. Jak ovšem naznačuje samotný konec filmu, třetí díl by se už měl nést v poněkud jiném duchu, což je jenom dobře. Dvojka je sice skvělá a určitě si na ni zajděte, ale trochu mi připadá, že oproti jedničce jsme se nikam moc neposunuli… zdali to pro Vás hraje nějakou zásadní roli je už další věc. 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář