Architekti Západního království: Rozkvět řemesel

Průměrná délka jedné hry: 45-75 minut, počet hráčů: 1-5, věk: 8+

Rozkvět řemesel přidává do původní verze deskové hry Architekti Západního království několik nových herních prvků, které sice zásadním způsobem nepovyšují základní hru na zcela jinou úroveň (což bude pro mnohé spíše výhoda), ale zato hezky a přirozeně rozvíjejí stávající funkční koncepty.

Například stavbu budov, které lze nyní pomocí tzv. ozdob vylepšit a získat nějakou zajímavou výhodu (suroviny, postup na stupnici cti, smazání dluhu apod.). Nově je možné i vylepšovat učedníky pomocí přidělených šikovných nástrojů, jenž se částečně zasunují pod kartu učedníka podobně jako se zasunují ozdoby pod kartu postavené budovy.

Jako v každém správném rozšíření, tak i zde jsou jeho součástí nové karty budov, noví učedníci či nové základní desky hráčů. Rozkvět řemesel rozhodně není nějakým zcela zásadním datadiskem, který je nezbytné pořídit. Pokud ovšem máte v základní hře odehráno velké množství partií a hledáte nějaké ozvláštnění či zpestření, tak právě pro vás představuje tento titul správnou volbu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář