Anon

     Anon je dalším z typických (decentních a relativně realistických) sci-fi počinů režiséra Andrewa Niccola (Gatacca, Vyměřený čas). Film velmi připomíná některé z epizod výtečného seriálu Černé zrcadlo, které se točí okolo dystopických verzí blízké budoucnosti. A právě jedna taková se odehrává i v tomto snímku. Ve společnosti je zaveden systém, který zaručuje, že každý občan je nepřetržitě kontrolován a že nikdo nemá soukromí.

        Takoví policisté jako je Sal Frieland (hraje Clive Owen) mohou například zpětně „nabourat“ pohled podezřelého v momentě prošetřovaného trestného činu či mohou zjišťovat všemožné informace o lidech v reálném čase, když je potkávají na ulici. Jednou takovou ovšem není neznámá žena (Amanda Seyfried), o které Frieland během náhodného setkání nic nezjistí. Ona dotyčná navíc brzy začne být i podezřelá ze série záhadných vražd.

      Příběh je docela povedený, ale dovedl bych si představit i lepší scénář. Potenciál zde byl opravdu velký a nebyl zcela naplněn, ale celkově jsem s tímto filmem spokojen. Clive Owen je dobrý tahoun, film nenudí (avšak ani moc nepřekvapuje) a potěšil mě i audiovizuál. Strohé vizuální podání do filmu perfektně pasuje a soundtrack se neskutečně povedl a patří k tomu nejlepšímu co tato solidní podívaná nabízí.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.