Ambulance

Zatím nejnovější akční film režiséra Michaela Baye se zařadí někam těsně do závěsu za tvůrcův minulý snímek 6 underground: Tajné operace. Ambulance se tentokrát neodehrává na globálním hřišti jako předešlý počin, nýbrž pouze v rámci rozlehlého Los Angeles, kde uhání sanitka, která převáží nesourodou skupinu složenou z postřeleného policisty, zdravotnice a dvou bratrů-lupičů. Po ne zcela ukázkově provedené bankovní loupeži, během které zahyne většina zlodějského komanda, zbylá dvojice uhání Městem andělů a ze stísněného prostoru záchranného vozu se snaží uhájit svůj lup nad početnými policejními složkami, které je pronásledují.

Tradičně přepálená zápletka je vyšponovaná až do totální krajnosti, ovšem to ji samozřejmě neubírá na značné zábavnosti. Michael Bay rozhodně nezapomněl na poutavé zprostředkování akčního řemesla, ovšem jak už je jeho zvykem, tak jej ani neopomenul nadávkovat brutálně rychlým střihem, který by mohl nejednoho diváka přivést do stavu těžké nevolnosti. Po přijetí jasných pravidel hry a nastavení smyslů na extrémně frenetickou podívanou ovšem dokáže ambulance perfektně zabavit. Na nudu holt není čas a (možná až příliš) uvolněný Jake Gyllenhaal spolu s ostatními herci nedá fandovi akčních filmů na chvíli vydechnout.

P.S: Ve filmu nejvíce „válí“ mexická herečka Eiza González v úloze nebojácné zdravotnice: nepřekvapivě esteticky a překvapivě herecky.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář