Aladin

Nádherná dobrodružná pohádka o tom, jak chudý zloděj Aladin k princezně a ke království přišel. Pomohl mu k tomu nejen džin z lahve (nikoliv gin…), kterou šikovný lapka vynesl z nebezpečné jeskyně pokladů, ale i spolehlivý opičí parťák, a také zcela nezbytný létající koberec. Režisér Guy Ritchie tento snímek pojal částečně jako muzikál a vyjma tradičních hraných pasáží se dočkáme i několika choreograficky skvostných hudebních čísel.

Skvostné jsou i kostýmy spolu s výpravou. Na tuto pohádku je opravdu radost pohledět, a zvlášť tehdy, když režisér předvede své pověstné dynamické řemeslo. Hotová pastva pro oči. Potěšily mě i herecké výkony. Aladin je velký sympaťák, princezna Jasmína je zlatíčko a povedl se i záporák. Kapitolou samou pro sebe je vynikající Will Smith v roli džina. Na věhlasném herci je opravdu vidět, jak si toto natáčení užíval. A ono nakažlivé nadšení a zápal se daří převést i na diváka. Výborná pohádka.

P.S: Snímek v kinech utržil přes miliardu USD, což je opravdu potěšující vzhledem k tomu, jak zcela nezaslouženě neuspěla režisérova výtečná fantasy Král Artuš.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář