97. Páteční podvečerní… o budoucích projektech hollywoodských hvězd – část druhá

 

     Ahoj, vítejte u nového vydání naší pravidelné webové rubriky Páteční podvečerní! 🙂 V dnešním, sedmadevadesátém díle, navážeme na jeden z nedávných článků, ve kterém jsme se zaměřili na nadcházející filmy či seriály těch nejoblíbenějších herců a hereček. Posledně jsme vybrali dost možná ty největší hollywoodské hvězdy a ani dnes se od tohoto určujícího statusu příliš nevzdálíme, spíše naopak. Budeme se bavit převážně o zástupcích mladší herecké generace, která už celkem spolehlivě potvrzuje svůj obrovský potenciál. S jednou čestnou výjimkou na závěr. Co tedy filmové celebrity v následujících měsících a letech chystají?

 

hardy-pat-web

Tom Hardy

Charizmatický Brit Tom Hardy toho chystá hodně. Jako obvykle. Ještě tento rok bychom se měli dočkat jeho nového seriálového projektu Taboo. Jedná se o historický titul, v němž Tom ztvární roli dobrodruha a oportunisty Jamese Keziaha Delayneho. To je muž snažící se vybudovat lodní impérium na počátku nebezpečného 19. století. Nám to zní jako ideální role. Dalším hercovým projektem je válečné drama Dunkirk od slavného režiséra Christophera Nolana. Snímek vstoupí do kin v polovině léta v příštím roce a asi málokdo pochybuje o tom, že to bude velkolepá podívaná, a že Tom opět podá skvělý herecký výkon. Tento snímek se jistojistě řadí mezi nejočekávanější nadcházející filmy. No a můžeme se těšit i na nového Šíleného Maxe. Diváky i kritiky opěvovaná podívaná z minulého roku se dočká pokračování v následujících letech. Snímek s podtitulem The Wasteland zatím byl pouze oznámen a hned tak se ho nedočkáme, ale jisté je, že Tom si opět zahraje hlavní roli. S velkou pravděpodobností ho tedy čeká další náročná anabáze ve vyprahlé pouši Namib, avšak tento muž nám již dávno ukázal, že se nebojí ani těch nejextrémnějších hereckých výzev.

 

jak-g-web-pat

Jake Gyllenhaal

Jakea máme rádi čímdál víc. Herec prošel během své téměř již dvacetileté! herecké štace velmi zajímavým vývojem. Herecky rozhodně vyspěl, vybírá si zajímavé projekty a dovedně střídá opulentní blockbustery s menšími autorskými počiny. Výběr z jeho filmografie nedávných let hovoří za vše – Patrola, Zmizení, Slídil, Bojovník, Everest, Demolition. A nejinak tomu bude i v budoucnu. Ještě letos na konci listopadu se nám Jake představí v perfektně vypadajícím thrilleru Noční zvířata. Příští rok zase můžeme čekat několik dalších zajímavých snímků. Jake ztvární hlavní role v exkluzivně obsazeném koprodukčním dobrodružném dramatu Okja, nadějném sci-fi thrilleru Life, a také v psychologickém kriminálním dramatu Stronger. Všechny tři filmy jsou již ve fázi post-produkce a měly by mít premiéru v příštím roce. Mladá hvězda toho chystá ještě mnohem víc (The Division!), ale něco nám říká že v nadcházejících novinkách a článcích se tomuto vynikajícímu sympatickému herci budeme i nadále věnovat. 🙂

 

ben-cum-web-pat

Benedict Cumberbatch

Britský herecký univerzál se řadí mezi nejžádanější herce současnosti. Ať už to je díky specifickému vzhledu, podmanivému hlasu, showmanským schopnostem či nepopiratelnému hereckému umu, tak jisté je, že Benedict si během poměrně krátké doby získal mnohamiliónovou fanouškovskou základnu. Nás nevyjímaje. A velmi brzy ji bude rozšiřovat – na konci tohoto měsíce totiž vstoupí do kin očekávaná komiksovka Doctor Strange, ve které herec ztvární hlavní roli známého elitního chirurga a posléze i kouzelníka Strange. Film v režii nadaného Scotta Derricksona je jedním z nejočekávanějších letošních filmů, který může jako jeden z posledních zachránit letošním zklamavším blockbusterům čest. Bylo by to potřeba, avšak komu jinému než Benedictovi už věřit, že ano? 🙂 Benedict se nám navíc ještě letos představí v unikátní britské minisérii The Hollow Crown, jenž bude pojednávát a známých britských panovnících. Do budoucna se také těšme na hercovu účast v nové Knize džunglí a nepochybně i v chystaných marvelovkách, jako jsou například noví Avengeři. Oblíbený „Benny“ své fanoušky holt nezklame a brzy se již také vrátí jako ikonický Sherlock.

 

charl-web-pat

Charlize Theron

Pohledná jihoafrická herečka se těší velké divácké přízni již dvě dekády. Za tu dobu se objevila v téměř padesáti filmech, ve kterých dokázala, že žádná role pro ni nepředstavuje tabu. Charlize zvládne jakoukoliv úlohu a brzo nám to opět potvrdí. V polovině dubna příštího roku bude zatápět Vinu Dieselovi a spol v osmém dílu Rychle a zběsile a jistě bude v mnoha ohledech značně dominantní. 🙂 Ještě v tomtéž roce k nám dorazí špionážní drama The Coldest City. V tom herečka ztvární roli agentky MI6, která je vyslaná do Berlína v průběhu Studené války, aby vyšetřila vraždu svého kolegy a získala ztracený seznam dvojitých agentů. Příběh tedy klasický špionážní, avšak zasazení do rozpolceného Berlína je prostě luxusní. Filmů z tohoto období je podle nás stále velmi málo, a tudíž se těšíme. I kvůli Charlize. Herecká diva natáčí několik dalších filmů, přičemž jistě víme o rodinné komedii Tully a o dramatu American Express, které budou mít premiéru příští rok.

 

harr-for-web

Harrison Ford

Čestnou výjimkou mezi mladšími herci jest sám nestárnoucí Harrison Ford.  Populární „Indy“ se ani po dovršené sedmdesátce nebojí akčnějších rolí a momentálně natáčí pokračovaní legendárního sci-fi filmu Blade Runner z roku 1982. Opět si střihne úlohu Ricka Deckarda, tentokrát po boku Ryana Goslinga pod režijním vedením talentovaného Denise Villeneuvea. V kinech by se měl film objevit zhruba za rok a nás už nyní svírá netrpělivé očekávaní. Zde je první fotka z placu… srdce nám teď doslova zaplesalo radostí. 🙂 No a nemusíte se bát – bude i nový Indy. Steven Spielberg oznámil, že v pořadí již pátý díl fenomenální dobrodružné série by chtěl natočit ještě před tím, než Harrison oslaví osmdesátku. Ještě mají panové pár let čas. Fandíme jim a nyní se už rozloučíme. Snad jste si článek užili minimálně tak jako my.  Pusťte si o víkendu třeba nějaký film s některou z vašich oblíbených hvězd a příště opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář