93. Páteční podvečerní… o nejočekávanějších podzimních filmech

 

     Z tria plánovaných článků o nejočekávanějších podzimních titulech nám zbývá už pouze filmová Páteční podvečerní. Co si budeme povídat – letošní rok se zatím z hlediska filmové kvality příliš nepovedl. Spousta blockbusterů nedostála vysokým očekáváním a zapamatováníhodné zážitky v kině bychom mohli spočítat tak na jedné ruce nešikovného dřevorubce (nápověda: Deadpool, Zootropolis, Správní chlapi a možná ještě Star Trek). A to opravdu není ideální situace. Podzim ovšem může celý rok zachránit, poněvadž bude mít v jeho průběhu premiéru několik velmi žhavých filmových želísek. Veškeré zajímavé snímky zmíníme v následujících odstavcích, jenž představují jednotlivé měsíce až do konce roku. Pojďme na to.

 

mag-7-web-pat

      V právě probíhajícím září se už dá zajít na dvě zajímavé novinky, a to na nadstandardně hodnocený horor Smrt ve tmě, a také na životopisné drama Sully: Zázrak na řece Hudson, ve kterém předvedl další ze svých hereckých koncertů matador Tom Hanks v režijním vedení nestárnoucího Clinta Eastwooda. Příští týden (od 15.9.) se dočkáme návratu známe smolařky Bridget Jonesové, která okusí mateřské povinnosti a radosti, no a po jisté době se na scénu vrátí i Mel Gibson, jehož nový film, akční thriller Ve jménu krve, se nám docela líbil. Týden nato (od 22.9.) si jistě rádi zajdeme na remake slavného westernu Sedm statečných. Novodobá sedmička hrdinů bude, jak už obrázek nahoře napovídá, multikulturní a podle trailerů by nám hoši mohli dodat pořádnou akční jízdu, během níž budou padouši padat po desítkách. Ve stejném termínu bude mít ještě premiéru česko-rakouské historické drama Krycí jméno Holec, jenž nás zavede zpět v čase k neblahým událostem roku 1968. Na konci měsíce je ještě v plánu uvedení britsko-českého válečného thrilleru Anthropoid (28.9), akčního thrilleru Deepwater Horizon, a také dobrodružné fantasy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (oba 29.9.).

 

jack-reach-2-web-p

    Na začátku října (od 6.10.) nás čekají dvě zajímavé projekce. Tou první je animák Kubo a kouzelný meč a tou druhou zase mysteriózní thriller Dívka ve vlaku. V polovině měsíce (od 13.10.) zažije novou anabázi oblíbený symbolog Robert Langdon v mysteriózním thrilleru Inferno. Hlavní roli opět ztvární Tom Hanks a režírovat bude opět Ron Howard. Vůbec bychom se nezlobili, kdyby to byl nejlepší díl celé trilogie (Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni…). Trailer je velmi nadějný, takže uvidíme. Další týden (od 20.10.) bude v programech kin velmi dobře hodnocená německá komedie Toni Erdmann (podle mnohých nejlepší film letošního karlovarského filmového festivalu), a také druhý díl vynikajícího kriminálního thrilleru Jack Reacher, tentokrát s podtitulem Nevracej se. Tom Cruise se ovšem do hlavní role vrátí, což rozhodně kvitujeme s povděkem, poněvadž máme tuto hereckou hvězdu ve velké oblibě… ostatně kdo ne, že? 🙂 No a zbývá zmonitorovat už pouze konec měsíce. Po důkladném zkoumání přicházíme se závěrem, že si rozhodně nenecháme ujít nový film Bena Afflecka, jímž je thriller Zúčtování (od 27.10.).

 

dctr-str-web-p

    První listopadové dny (od 3.11.) předznamenávají příchod jedné z letošních posledních „těžkých vah“. Jeden z nejžádanějších herců současnosti Benedict Cumberbatch se nám představí v komiksovém velkofilmu Doctor Strange. Od marvelovského „Počátku“ čekáme opravdu hodně. A následuje asi nejnabitější týden zbytku roku. Od 10.11. budeme moci zajít do kina na životopisné drama Olivera Stonea Snowden, které zprostředkovává události ohledně známého úniku informací, dále na mysteriózní sci-fi drama Příchozí od strmě stoupající režisérské hvězdy Denise Villeneuvea, a v neposlední řadě ještě na (anti)válečné drama Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, jenž zrežíroval Mel Gibson. Tři zajímavé filmy týdně je opravdu luxusní kvóta – kéž by byla v budoucnu napňovaná častěji. Dost bylo snění, už musíme zvolnit. Trhákem následujícího týdne (od 17.11.) jistě bude rodinná fantasy Fantastická zvířata a kde je najít, avšak více se těšíme na historické drama Americká idyla. Poslední listopadový týden (od 24.11.) nás ještě bude čekat thriller Noční zvířata, v němž se v hlavních rolích představí Jake Gyllenhaal a Amy Adams.

 

rogue-sw-pat

     Prosinec zmákneme hopem tropem. První týden (od 1.12.) se těšíme na hvězdně obsazený špionážní thriller Spojenci, dále na rozpustilou komedii Santa je pořád úchyl, a také na českou pohádku Anděl Páně 2. V předvánočním období si bezpochyby najdeme čas na návštěvu projekce Star Wars spinoffu Rogue One (od 15.12.) a možná i na psychologické drama Colaterall Beauty: Druhá šance (od 22.12.). No a na samém konci roku (od 29.12.) budeme velmi fandit dobrodružnému sci-fi akčňáku Assassin´s Creed, který by mohl být další z oněch mála povedených herních adaptací. Snad se alespoň většina námi zmíněných filmů povede. Pozitivních minirecenzí a exkluzivních filmových zážitků holt není nikdy dost. Podzim by nám je mohl dodat plnými hrstmi. Mějte se fajn a příště opět na počtenou. 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář