9. Páteční podvečerní… o nejlepších lednových titulech na Recenzone

Vítejte u deváté Páteční podvečerní, počínaje kterou nastolíme na Recenzone pravidelné rekapitulace těch nejlepších titulů, které jsme v daném měsíci recenzovali. Konkrétně v lednu jsme měli možnost recenzovat velmi zajímavé filmové a seriálové tituly, a hlavně o těch bude dnešní Páteční. Zároveň začneme filmem, který se nám zdál v lednu úplně nejlepší, a to skvělým hudebním dramatem Whiplash.

whip patecni1. Whiplash

Jednoznačně nejlepší lednový film, na který přesně sedí pořekadlo za málo peněz (rozpočet 3.3 mil. USD) hodně muziky (a to i doslova). Debutující mladý režisér Damien Chazelle natočil excelentní hudební psychologické drama, které je v jádru o tom, co je schopný člověk udělat pro to, aby v něčem vynikal. Filmu vévodí skvělé herecké výkony J.K. Simmonse (vyhrál Zlatý glóbus, nominace na Oscara) a Milese Tellera, kteří spolehlivě táhnou celý film až k závěrečné hudební pasáži, která je jedním slovem dechberoucí. Film byl i nominován na Oscara a my mu budeme držet všechny naše palce. 🙂

Whiplash minirecenze

marco polko

2. Marco Polo

Netflix dělá poslední dobou seriálovým fanouškům velkou radost. Po několika vynikajících seriálech (Orange is the New Black, House of Cards…) tentokrát tento streamovací gigant přišel s věrohodně pojatým příběhem slavného cestovatele Marca Pola. Hlavní přednosti seriálu tkví hlavně v poutavě podaném náhledu na mongolskou a čínskou kulturu, a také v konstantní dějové linii. Pokud Vás už unavují neustále dějové skoky a kvanta postav ve Hře o Trůny, tak Marco Polo Vám nabídne komornější, ale ucelenější alternativu k tomuto seriálovému hitu.

Marco Polo minirecenze

mesto 444

3. Město 44

Nebaví Vás už několikaleté čekání na pořádný český film? Pokud ne, tak se směle můžete zameřit na kinematografii našich severních sousedů a najdete skutečně zajímavé snímky jako je například válečné drama Město 44. Jednoznačně se jedná o jeden z nejlepších evropských filmů posledních let. Má skvělou výpravu, kameru, režii a nabídne také divákovi velké kvantum emocí a působivých scén. Poláci nám připravili velmi příjemné překvapení.

Město 44 minirecenze

unbroken

4. Nezlomný

Angelina Jolie umí. A očividně nejen hrát, ale i režírovat. Nezlomný je totiž velmi působivé životopisné drama o nepoddajnosti jednoho silného lidského charakteru. Tento velký dobrodružný filmový epos rozhodně stojí za Vaši pozornost.

Nezlomný minirecenze

poker night

5. Poker Night

Excelentní krimi thriller se spoustou zajímavých dějových odboček a hrátek s různými časovými liniemi. Samotného pokeru se sice ve filmu moc nedočkáme, ale s přehledem to vynahrazuje netradiční děj, skvělé herecké výkony a několik nekompromisních a intenzivních scén. Další velké lednové překvapení.

Poker Night minirecenze

 

Leden se na Recenzone veskrze povedl. Sice nás poněkud zklamali některé z oscarovek (Americký Sniper, Kód Enigmy), ale na druhou stranu nás překvapili tituly, od kterých bychom to nečekali (Son of a Gun, The Gambler), a tak je celkové hodnocení prvního měsíce v tomto roce nakonec pozitivní. V únoru se můžeme těšit na spoustu dalších skvělých titulů, přičemž tím nejočekávanějším jednoznačně bude špionážní film Kingman: Tajná služba, který je mimojiné v našem výběru nejočekávanějších filmů roku. Tímto devátá Páteční končí – další pátek pro Vás připravíme jubilejní desátou, která bude celá věnovaná filmům jednoho skvělého amerického herce. 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář