84. Páteční podvečerní… o nejočekávanějších letních hrách

 

     Páteční o nejzajímavějších letních filmech a seriálech máme již za sebou, a tudíž nám k uzavření plánovaného tematického tria zbývají už pouze nejočekávanější hry. Již v minulých článcích jsme několikrát opakovali starou známou pravdu o tom, že v létě moc zajímavých her nevychází. A nejinak tomu bude i letos, avšak nějaké nadějné kousky jsme pro vás přecejen vyhledali. Především díky konci srpna, který již předznamenává tradičně silný podzim, ale i v červenci nemusíme naše nabušené herní stroje nechat ležet ladem. Bude co hrát. Pojďme se společně podívat na naši nabídku. 🙂

 

apex patek web

    Již za pár dní (11.7.) vyjde datadisk k oceňované české válečné akce Arma III. Rozšíření nazvané Apex se bude odehrávat na fiktivním tichomořském souostroví a nabídne samozřejmě i singleplayerovou kampaň, v níž si  budeme moci užít záludných bojů v nepřehledné džungli proti vládním povstalcům, což by mohlo být fajn. Tak trochu Vietcong převedený do současnosti. Pouze den poté, 12. července, vyjde podmořská plošinovka Song of the Deep. Jádro hratelnosti budou tvořit logické hádanky, prozkoumávání lokací, a také dynamické souboje. Ty svedeme s bojovou miniponorkou, kterou lze vylepšovat. Jsme velmi zvědaví na atmosféru, která by mohla být velmi dobrá – podmanivé podmořské říše jsou v tomto ohledu více než spolehlivé… A dalších pár dní poté, konkrétně 14. července, vyjde hybrid tower-defense hry a vesmírné strategie Infinium Strike. Tato netradiční gamesa bude vhodná spíše pro příznivce méně náročné herní zábavy.

 

no man web

     Komu nebude stačit podvodní objevování v Song of the Deep, tak ten dostane na samém začátku srpna pořádný nášup. V explorativní adventuře Abzû budou moci všichni zapálení badatelé brázdit dechberoucí mořské světy až do omrzení. Ukázka z traileru vypadá výtečně, první ohlasy jsou veskrze nadšené, takže se máme jistě na co těšit. No a objevovat budeme i nadále. Tentokrát ovšem vytáhneme podstatně vyšší kalibr – dlouho očekávanou hru No Man´s Sky. V tomto titulu jde o prozkoumávání procedurálně generovaných světů, ve kterých jde provádět v podstatě všechno. To by mohlo být na druhou stranu i dvojsečné, ale to stejně nic nemění na faktu, že jsme na výsledek extrémně zvědaví. Jeden z nejambicióznějších titulů za poslední léta si skutečně zaslouží naši plnou pozornost. Hra by měla vyjít 10. srpna.

 

deus ex mank web

     A nyní budou následovat už pouze těžké váhy – Deus Ex: Mankind Divided (23.8.) a World of Warcraft: Legion (30.8.). Prvně jmenovaná sci-fi akce je jednou z nejočekávanějších letošních her. My očekáváme top kvalitu po příběhové i hratelnostní stránce a velmi se také těšíme na proklamovanou pražskou misi, v níž okusíme atmosféru našeho hlavního města v budoucnosti. Druhý jmenovaný datadisk ke známému mmorpgčku opět vypustí do tamního světa ničivou Legii a přinese i tradiční nálož nového obsahu, včetně nových profesí či tradičního navýšení maximálního levelu herních postav. Prostě povinnost pro všechny „wowkaře“. Jak jsme již avizovali na začátku, tak to s případným hraním novinek opravdu nebude v létě zase tak špatné. Zhruba v polovině prázdnin sice dojde na menší herní sucho, ale alespoň bude víc času na nějaké ty hodnotné outdoorové aktivity, že? 🙂 Přejeme Vám krásné léto a u dalších článků a minirecenzí opět příště na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář