83. Páteční podvečerní… o nejlepších červnových titulech na Recenzone

 

     Červen je nezyzpytatelný! Ať už co se nepředvídatelnosti počasí či kvality titulů týče. No a tento rok se to opět potvrdilo. Extrémní bouřky a lijáky se celkem rovnoměrně střídaly s extrémně vyprahlými parnými dny, stejně jako se veskrze průměrné tituly střídaly s těmi výtečnými, jenž budou na konci roku atakovat vysoké pozice v žebříčcích s tituly roku. Minirecenzí tedy bylo míň než obvykle, avšak na naší top pětce v pravidelné sumarizační Páteční podvečerní se to neprojevilo. Jsou v ní samé kvalitní kousky. V závěrečných odstavcích jsme opět vyhradili prostor pro vyzdvihnutí dalších dobrých (především) filmů, a také na výhled na očekávané červencové tituly. Jako vždy článeček se vším všudy – tady to je.

 

thrones 6 webb1. Hra o trůny – šestá řada

Šestá série jednoho z nejslavnějších seriálů všech dob na nás (konečně) působila svěžím dojmem. Rozhodně pomohlo odpoutání se od knižní předlohy, které trochu paradoxně ještě zvýšilo celkovou kvalitu. Příběhová rovina se pohnula o pořádný kus dopředu, herecké výkony byly tradičně na skvělé úrovni a poslední dva díly se řadí mezi nejlepší epizody ze všech, což už o něčem svědčí.

Hra o trůny – šestá řada: minirecenze

 

peaky web patek

2. Peaky Blinders – třetí řada

Oblíbená mafiánská sága jako vždy udržela svoji vysoko postavenou laťku. Všechny díly byly na vysoké úrovni. Příběh nikde nepokulhával a celkový spád děje byl i díky menšímu počtu epizod taktéž výborný. Za nás jasná tutovka, která nezklamala. Co dodat… kdo jestě nezačal sledovat, tak vřele doporučujeme zhlédnout všechny tři řady – klidně i najednou. 🙂

Peaky Blinders – druhá řada: minirecenze

 

witche blood wine patek

3. Zaklínač 3: Divoký hon – O víně a krvi

Kupodivu až třetí místo. Datadisk ke třetímu Zaklínači je opět bezkonkurenční hrou, avšak oproti minulému datadisku bychom přecejen našli několik převážně menších výhrad. Avšak bylo by to pouze prachsprosté hnidopišství. Takto obsahem nabitou, graficky precizní a parádně optimalizovanou hru je potřeba jen a jen chválit. Zakončení ságy jak se patří.

Zaklínač 3: Divoký hon – O víně a krvi: minirecenze

 

nice g webb

4. Správní chlapi

Tohle holt byla jistota. Kriminální retro buddy komedie se dvěma z nejzajímavějších herců současnosti natočená jedním z nejnadanějších tvůrců současnosti (Shane Black) ani nemohla být špatná. Je to velká jízda. Nahláškovaná, stylová, s velkým drajvem a libozvučným osmdesátkovým soundtrackem. Co víc si přát? Možná jen trošku propracovanější příběh… Pro příště. 🙂

Správní chlapi: minirecenze

 

banshee season 4 patek

5. Banshee – čtvrtá řada

Rozloučení velkého drsňáka Lucase Hooda s televizními obrazovkami proběhlo více než uspokojivě. Závěrečná sezóna nabídla množství tradičně drsné akce, ale i kopu silných emocí – přesně podle našeho gusta. Za nás jeden z nejlepších akčních seriálů, co kdy byly natočeny.

Banshee – čtvrtá řada: minirecenze

 

warc patek web

Nyní bude následovat odstavec s tituly, které se umístily těsně pod vrcholem. Prvním je epická fantasy Warcraft: První střet, která se nám narozdíl od nevkusných amerických kritiků velmi líbila. Snad se brzy dočkáme i pokračování… Dále nás ještě zaujalo konverzační válečné drama s nabitým hereckým obsazením Eye in the Sky, a také sportovní životopisný snímek Race. Dva velké červnové blockbustery, X-Men: Apokalypsa a Den nezávislosti: Nový útok, se také dají doporučit. Nejedná se sice o kdovíjaké hity, ale bavit se určitě budete.

nourne patek web

Co se prvního prázdninového měsíce týče, tak ten nabídne spoustu zajímavých kousků, na které se opravdu těšíme. Z filmů to bude dobrodružná Legenda o Tarzanovi (od 7.7.) a akční thriller Jason Bourne (od 28.7.), ve kterém se opět představí Matt Damon v jedné ze svých ikonických rolí. V seriálovém světě si rozhodně nenecháme ujít návrat dvou velkých hitů. Konkrétně se jedná o druhé řady historického eposu Marco Polo (startuje dnes) a psychologického hackerského dramatu Mr. Robot (od 13.7.). No a konečně co se herních titulů týče, tak v této oblasti sice naplno nastupuje velké letní sucho, avšak takový datadisk Apex (11.7.) k oblíbené české vojenské akci Arma III by nemusel být špatný. I v červenci se tedy něco najde. 🙂 Přejeme Vám krásné léto, popřípadě prázdniny, pokud jste školou povinní, a také skvělou zábavu s těmi nejlepšími tituly. Ahoj.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář