79. Páteční podvečerní… o nejlepších květnových titulech na Recenzone

     Čas na květnovou Páteční podvečerní! Nedávno ukončený měsíc přinesl spoustu zajímavých titulů, ze kterých dnes vybereme pět nejlepších. A tentokrát je náš žebříček krásně vyvážený – dostalo se na knihy, hry, filmy i na seriály. V následujících odstavcích se podíváme ,jako už tradičně, na další hodnotné kousky a nezapomeneme i na výhled na červnové tituly, na něž se můžeme těšit v následujících dnech. Pojďme na to!

 

zamek a kli webb

1. Zámek a klíč: závěrečné dva díly

Pro nás nejlepší hororová fantasy série současnosti. Jejím posledním dvěma epizodám se povedlo téměř nemožné – ještě zvýšily už tak nadstandardní kvalitu celého díla. Vhodné jak pro zkušené komiksáře, tak i pro nováčky, kteří by rádi pronikli do světa obrázkových knih s textovými bublinami. Proč zrovna nezačít tím nejlepším, že?

Zámek a klíč: závěrečné dva díly: minirecenze

 

dark s 3 webb

2. Dark Souls III

Lepší než dvojka a téměř stejně tak dobré jako legendární jednička. Třetí Dark Souls budou znovu atakovat přední pozice v žebříčcích o nejlepší hru roku. Nové dobrodružství v nekompromisním světě temných duší je sice o fous přístupnější než minulé díly, avšak netřeba se obávat – stále je to jedna z nejtěžších her na trhu. Pouze pro odvážné a trpělivé!

Dark Souls III: minirecenze

 

grandpa webb

3. Děda je lotr

Sexuchtivý děda Robert De Niro se na stará kolena v dobrém slova smyslu utrhl z řetězu a vyrazil s prudérním vnukem Zacem Efronem kalit. O tom a o ničem jiném je komedie Děda je lotr. Je to nahláškované, správně nekorektní a málokdy to sklouzává za pomyslnou tenkou linii trapnosti. Prostě komedie jak řemen, jejíž poselství je jasné – život je potřeba si užívat a dělat v něm hlavně to, co nás baví. Souhlasíme… 🙂

Děda je lotr: minirecenze

 

lucif webb

4. Lucifer: první řada

Tady se bude pro změnu soutěžit o umístění mezi letošními nejlepšími seriálovými novinkami. Pokud v posledních letech u seriálů něco opravdu oceňujeme, tak to je chemie mezi hlavními postavami. No a ta je v Luciferovi správně výbušná – interakce mezi cynickým Luciferem a sofistikovanou Chloe mnohdy zastiňují zápletky jednotlivých epizod. Přidejte parádně vygradovaný konec řady, naprosto lahůdkový soundtrack a máte ideální odpočinkový seriál, v němž navíc není nouze o nečekané přesahy. Skvělé.

Lucifer: první řada: minirecenze

 

doom 4 patek w

5. Doom 

Netřeba moc dodávat. Nový Doom se řadí mezi nejzábavnější střílečky posledních let. Žádné šablonovité koridory, žádné trapné samouzdravování, žádné nadužívání šokujících filmových momentů. Modří jistě vědí, odkud srovnání vane. 🙂 Tvůrci z Id Software na to šli pěkně od lesa a naservírovali nám poctivou oldschoolovou střílečku, ve které jde pro změnu zase hlavně především o střílení. A taky o likvidování pekelníků na sto způsobů. No a vlastně i o starou dobrou radost z objevování mnohých tajemství a bonusů. Berte nebo nechte být!

Doom: minirecenze

 

capt am patek

    Tak a co tu máme dál? Co se knih a her týče, tak jsme už tak trochu vystříleli všechny náboje, ale filmový zásobník je stále plný. Doporučujeme komiksový blockbuster Kapitán Amerika: Občanská válka, mysteriózní sci-fi thriller Ulice Cloverfield 10, odvážnou německou komedii Už je tady zas, dánská válečná dramata Boj a Under sandet, a také ještě sportovní autobiografický snímek Orel Eddie. Snad jsme se alespoň párkrát strefili do černého… předpokládáme, že ano. 🙂 A ještě nekončíme. Jako třešničku na dort přidáváme westernový epos Texas Rising, v němž se bude hojně střílet i doopravdy. Pro milovníky neprobádaných širých amerických dálav a drsných hrdinů s kolty extrémně nízko u pasu velmi vhodná minisérie.

 

indepn da pate

     Na závěr přichází klasické výhledové okénko na další měsíc. V červnu si do kina určitě zajdeme na kriminální komedii Správní chlapi (od 2.6., minirecenze v sobotu), epickou fantasy Warcraft: První střet (od 9.6.), buddy komedii Centrální inteligence (od 16.6) a také na akční scifko Den nezávislosti: Nový útok (od 23. 6.). Také si zahrajeme akční adventuru Mirror´s Edge Catalyst (9.6.) a detektivní adventuru Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter (10.6.). V televizi a na monitorech se zase mrkneme na zbrusu novou kriminálku American Gothic (od 22.6.), novou řadu Raye Donovana či na odpočinkové Roadies (oba od 26.6.) Úvod pravidelného letního sucha zatím očividně nehrozí. Snad budou veškeré zmiňované tituly co nejvíce kvalitní. Mějte se fajn a příště opět na počtenou! 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář