71. Páteční podvečerní… o nejlepších novodobých rpg hrách – první část

 

     Dlouho jsme už neměli zajímavé téma o hrách, takže si dnes jedno dáme. Asi každý, kdo vlastní jakoukoliv herní mašinu, si někdy zahrál nějaké rpgčko, jeden z nejoblíbenějších herních žánru, který se drží na vysluní už několik dekád. Hrdinské role se holt každý občas rád ujme, ať už kvůli propracovanému příběhu, zábavným soubojům či honbě za lepšími statistikami. My na Recenzone se jí ujímáme stále velmi často a troufneme si říct, že o rpgčkách máme velmi slušný přehled, a proto jsme se ambiciózně rozhodli sestavit žebříček deseti nejlepších novodobých rpg her, konkrétně od roku 2001. Zde je jeho první polovina. Ručíme za tu nejvyšší kvalitu! 🙂

 

dung seg 2k

10. Dungeon Siege 2 trailer

Nejlepší akční 2d rpgčko, které máme radši i než mírně přeceňované třetí Diablo. I po více než deseti letech od vydání se jedná o skvělou volbu pro všechny zapálené „klikaře“. Kliká se tu opravdu hodně – herní doba atakuje hranici padesáti hodin, nepřátel je nespočet, úkolů taktéž a úroveň zábavy si drží konstantní úroveň po celou dobu. No a i grafika a efekty jsou pořád na slušné úrovni. Zcela zasloužené desáté místo v našem žebříčku.

 

shadowr

9. Série Shadowrun minirecenze

Tahová rpg série, ve které se mísí všemožné motivy a šablony fantasy, sci-fi a cyberpunku. Tento zdánlivě nesourodý mišmaš ale funguje až překvapivě dobře. Vlastně přímo výborně. Hutná futuristická atmosféra by se tu dala krájet, tahové souboje jsou značně uspokojující, dialogoví maniaci si taky přijdou na své a příběh je u každého dílu série na výši. Herní doba se pohybuje mezi 15-25 hodinami, a tudíž tato série představuje zajímavou alternativu k sáhodlouhým rozmáchlým rpgčkům.

 

divinity

8. Divinity: Original Sin trailer

Jedna z nejlepších her posledních několika let, kterou nedávno tvůrci z Larian Studios ještě vylepšili zbrusu novou edicí. Největšími přednostmi této parádní gamesy jsou rozhodně propracované tahové souboje spolu s originální hratelností, která je založená na užívání různých elementů (voda, oheň, vzduch…) a chytrém kombinování předmětů. Poctivý oldschool a odvážné novátorství tu jdou ruku v ruce a je to jednoduše skvělá zábava.

 

ni no kuny

7. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch trailer

V případě her nikdy nedejte na první dojem. U Ni no Kuni by to byla zvlášť obrovská chyba. Pokud totiž překonáte úvodní rozpaky (a ty se s velkou pravděpodobností dostaví), tak se dočkáte naprosto unikátního herního zážitku. Za tradiční japonskou anime stylizací se skrývá komplexní rpgčko, které dokáže postupným odkrýváním nových prvků příjemně překvapit i po dlouhých desítkách hodin hraní. Ni no Kuni je značně obtížnou hrou, jenž rozhodně není pro mladší hráče, jak by se mohlo zdát. Pro zapálené hardcore pařany, kteří vlastní dnes už starodávnou PS3, se ovšem jedná o povinnou koupi.

 

mass eff web

6. Série Mass Effect trailer

Mass Effect tu nemůže chybět, ikdyž do první pětky se tato epická sci-fi série těsně nedostala. Prim zde hraje především příběh a postavy, jak už to bývá u studia BioWare zvykem. Málokterá série na nás ve výsledku zapůsobila, tak jako Mass Effect -tato space opera strčí do kapsy i filmové a knižní bratříčky. Až tak moc je působivá. Co se hratelnosti týče, tak ta si občas vybírá slabší chvilky, ale jak už jsme řekli – tady jde hlavně o příběh. Ten se řadí k nejvybroušenějším klenotům herního světa.

 

valkyria web

    Kéž bychom měli více času. Hned bychom si totiž tyto unikátní tituly znovu zahráli. Pokud máte nějaké ty desítky hodin 🙂 nazbyt, tak neváhejte a směle se vydejte do některého z námi zmiňovaných fantaskních světů. Nebudete litovat. Na závěr dnes ještě zmíníme výtečnou hru Valkyria Chronicles, která je rpgčkem jen zčásti, a tudíž jsme ji dnes nezařadili, ale berte ji jako další z našich zajímavých doporučení. Dnes už to bude vše. Příští týden Vás seznámíme s naší první pětkou. Mezitím si můžete přečíst nové články a minirecenze zde na webu, anebo třeba sledovat novinky na našem facebooku. Mějte se krásně, skládejte básně a příště opět na počtenou! 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář