70. Páteční podvečerní… o nejlepších březnových titulech na Recenzone

 

     Filmový březen. I tak by se dal nazvat měsíc, který nám včera ukončil první letošní čvrtletí. Velké množství recenzovaných filmů se zákonitě projevilo i v dnešní rekapitulační Páteční podvečerní, ve které vyhodnotíme ty nejlepší březnové tituly. První pětku okupují hned čtyři filmy, jenž si vysloužily téměř absolutní hodnocení, přičemž totální filmové hegemonii zabránila pouze jedna kniha. Na zajímavé seriály a hry zbylo místo už jen v předposledním „odstavci útěchy“. Inu a v tom posledním se už tradičně podíváme na to, co nás čeká v dubnu. Máme toho hodně, takže s chutí do toho!

 

zootrip patek

1. Zootropolis: Město zvířat

Dobrodružná buddy komedie (téměř) pro všechny generace. Precizní animace, nadstandardní detektivní příběh, kupa decentního humoru, několik trefných odkazů a dokonalá chemie mezi hlavními postavami jsou hlavními taháky tohoto parádního osvěžujícího filmu. Stále se dá ještě stihnout v kinech, takže neváhejte a vyražte na projekci!

Zootropolis: Město zvířat – minirecenze

 

trumb patek

2. Trumbo

Velice poučný film z nedávné americké minulosti, v níž se pořádal hon na všechny skutečné či domnělé komunisty a vytvářely se soudní přelíčení, jaké jsme zažívali u nás v 50. letech minulého století. Tresty smrti v USA ovšem nahradil žalář a zákaz práce, ve které jste byl výjimečný, jako například scénárista Dalton Trumbo. Jak jde vidět z historie, tak člověk má obecně podobnou nepěknou povahu, ať už se vyskytuje na jakémkoliv světadíle.

Trumbo – minirecenze

 

room patek

3. Room

Několikanásobný lauretát a nominant prestižních filmových cen nás dostal. V dobrém slova smyslu. Takto tíživé, podmanivé, ale zároveň i nadějně vyznívající psychologické drama tu už dlouho nebylo. Každý filmový fanda by se měl přesvědčit sám, že minimalismus také představuje zajímavou cestu. Excelentní herecké výkony ústředního hereckého dua jsou samozřejmě velkou výhodou.

Room – minirecenze

 

cerna z patrek

4. Timothy Snyder: Černá zem

Renomovaný americký historik nám předkládá svou další reinterpretaci pohnuté evropské historie a my ji velmi rádi přijímáme. Je to opět silně znepokojivé počtení, které ale má naprosto zásadní význam pro hlubší pochopení problematiky holokaustu. Zhruba čtvrtinu knihy zabírá bibliografie – stovky prostudovaných knih, článků a publikací svědčí o tom, že o odbornosti a znalostech tohoto spisovatele nemůže být sebemenších pochyb.

Timothy Snyder: Černá zem – minirecenze

 

broklyn patek

5. Brooklyn

Dobrodružný příběh mladé dívky, která vycestuje do USA za novou budoucností. Její život se jí otočí o třistašedesát stupňů, ale vše nakonec s noblesou ustojí. Jen její minulost v Evropě jí dohání a co naplat, musí se vrátit na chvíli domů ke své rodině, poněvadž to vyžadují okolnosti. Tento film vřele doporučujeme všem romantikům a hlavně i ženám.

Brooklyn – minirecenze

 

affair pat

     A co dalšího nás v březnu ještě zaujalo? Co se seriálů týče, tak například výborná druhá řada dramatického seriálu Affair, první řada „kriminální vztahovky“ Bloodline, a také australská válečná minisérie Gallipoli. Hráčům určitě musíme doporučit další z výtečných počinů studia Amanita Design, kouzelnou adventuru Samorost 3, na níž tvůrci pracovali zhruba pět let. A výsledek stojí za to. A ještě se vrátíme i k filmům. Válečné komediální drama Perfektní den, životopisné drama Steve Jobs, dobrodružný animák Kung Fu Panda 3, nadupaný retro akčňák New Police Story a investigativní sportovní drama Diagnóza: Šampión beze zbytku potvrzují naši tezi o tom, jaký měsíc březen byl. 🙂

 

got 6 patek

      Na závěr se ještě koukneme do výhledového okna na právě započatý měsíc. V kinech se můžeme těšit na oscarovku Spotlight (od 7.4.), sportovní komedii Orel Eddie ( od 14.4.), dále na dobrodružné fantasy duo Lovec: Zimní válka a Kniha džunglí, a také ještě na akčňák z pohledu první osoby Hardcore Henry (všechny od 21.4.). V televizi se jistojistě podíváme na závěrečnou osmidílnou řadu akčního nářezu Banshee (1.4.) , druhou řadu Fear the Walking Dead (10.4.) a asi málokdo si nechá ujít start šesté řady fenomenální Hry o Trůny (24.4.). Společně se seriálem si budeme moci zkrátit nekonečné čekání na šestý knižní díl také s nově vydanou kuchařkou Hostina ledu a ohně, díky které si můžeme upéct či uvařit veškeré delikatesy z našeho oblíbeného fantasy univerza – dobrou chuť! 🙂 Po vydatném obědě či večeři si všichni rádi něco zahrajeme. Například očekávanou akci Quantum Break (5.4.), temnou hardcore rubanici Dark Souls 3 (12.4.) či druhý díl originální tahové strategie The Banner Saga (19.4.). Čili spousta zábavy a i nějaká ta práce pro nás – minirecenzí bude hodně. U příštích článků na webu či novinek na facebooku v brzkých dnech na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář