65. Páteční podvečerní… o nejlepších únorových titulech na Recenzone

 

     Opět si na úvod neodpustíme menší glosu na téma počasí. 🙂 Venku je v těchto dnech divně. Občas mrzne, občas prší, občas praží slunce a my se všichni snažíme přijít na to, jaké teď vlastně máme roční období… no prostě je to velký zmatek. Avšak pomocí tohoto možná až zbytečně složitého, ale zaručeně příhodného oslího můstku, se dostáváme k dnešní Páteční podvečerní, ve které žádný zmatek nehrozí, nemusíte se bát. Pěkně systematicky si totiž opět dáme rekapitulační článek, tentokrát o nejlepších únorových titulech. Těšit se můžete na klasické tři hlavní sekce – TOP pětku, další zajímavé tituly a samozřejmě nesmí chybět ani výhled na březen. Počasí může být sebebláznivější, avšak Recenzone se nemění a je to vaše neměnná konstanta, na kterou se můžete vždy spolehnout. Toť objevná pointa a nyní už se do toho pusťme a během čtení samozřejmě nezapomínejte po očku v okně kontrolovat, jestli venku už náhodou nepadají kroupy! 🙂

xcom 2 webb

1. XCOM 2

 

Málem to byl plný počet hvězd. Druhý díl současné XCOM série je jedním slovem výtečný. Více slovy je ve všech ohledech zábavný, herně osvěžující, designově komplexní (navíc i funkční!), a místy také dost obtížný. No prostě je to excelentní tahová sci-fi strategie, která bude tvrdě atakovat přední pozice mezi letošními nejlepšími hrami. První „musím mít“ herní titul tohoto roku.

XCOM 2: minirecenze

 

deaD PO WEBB

2. Deadpool

Přesně takovýto průvan byl už v lehce zatuchlém žánru filmových komiksovek potřeba. Nekompromisní nahláškovaný biják s neotřelým scénářem a nečekaným přesahem v podobě nosné a dojemné romantické linie, která trumfne romance ve většině romantických dramat. Už hodně dlouho jsme nebyli takto nadšení z kasovního úspěchu nějakého filmu (momentálně lehce přes půlmiliardy USD). Máloco si to totiž zaslouží tak, jako Deadpool – film, který posouvá celý žánr a navíc směrem, který se nám opravdu zamlouvá.

Deadpool: minirecenze

 

riverr webb

3. River 

I v dnešní době, která už začíná být přesycená všemožnými televizními kriminálkami, se dá natočit nevšední detektivní seriál. Rivera doporučujeme především náročnějším divákům. Ti totiž zvláště ocení hodnověrné zachycení policejních postupů, a také propracovanou psychologii hlavního hrdiny v podání jako obvykle perfektního Stellana Skarsgårda.

River: minirecenze

 

33 ziv web

4. 33 životů

Zdařilé zpracování notoricky známého důlního neštěstí. Dobře natočené, atmosférické a s poutavým dějem, jenž dává nahlédnout nejen na strádání horníků v podzemí, ale i na koordinaci záchranných operací na povrchu. Herecky snímek táhne kupředu znamenitý Antonio Banderas, který za svůj výkon zasluhuje velkou pochvalu. I díky němu se 33 životů řadí mezi vynikající filmy.

33 životů: minirecenze

 

vojna mir web

5: Vojna a mír

Novodobá adaptace starosvětského románu od L.N. Tolstoje. Stvořené pro fanoušky historických minisérií, kteří ocení výborné herecké výkony, autentické kostýmy či opulentní výpravu. Britská BBC holt zase jednou zabodovala!

Vojna a mír: minirecenze

 

unrav webik

 

     První pětku máme za sebou a nyní plynule přejděme k dalším zajímavým únorovým titulům. Filmařům doporučujeme ještě bláznivou retro komedii Moonwalkers, tklivé romantické drama Carol, výpravné námořnické drama V srdci moře, a také i dobrodružnou komedii A Walk in the Woods. Seriáloví fanatici jistě ocení dvě novinky, kterými jsou postapo bojovka Into the Badlands spolu se znepokojivě neúprosným sci-fi nářezem The Expanse. No a hráči si taktéž přijdou na své, poněvadž únor nabídl zatím největší počet herních minirecenzí v celé době fungování webu. Doporučujeme hlavně kouzelnou plošinovku s úchvatnou grafikou Unravel, dále netradiční příběhovou adventuru Firewatch a milovníkům logických her zase „rébusovou nirvánu“ The Witness. 🙂

fu 2016 web

 

     Nezadržitelně se blížíme ke konci a můžeme si směle položit obligátní otázku: „Co nás čeká v březnu?“ 🙂 Co se filmů týče, tak toho bude poměrně dost. Zajímá nás především animák Zootropolis: Město zvířat (od 3. 3.), česko-slovenský krimithriller Rudý kapitán (od 10.3.), české historické drama Já, Olga Hepnarová, horor Čarodějnice, a pochopitelně i očekávaná komiksovka Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (všechny od 24.3.). Rozhodně zajímavý výběr. Teď k seriálům – modří už podle obrázku jistě vědí, že se budeme bavit hlavně o čtvrté řadě House of Cards (4.3.), jednom z nejočekávanějších seriálu celého roku. No a druhá série Daredevila (18.3.) bude také jistě stát za to. Obě kompletní sezóny těchto seriálových hitů budou navíc díky Netflixu uvolněny v den premiéry, a to je prosím jedno velké blaho. Z březnových herních titulů zde vyzdvihneme mnohými očekávanou third-person akci The Division (8.3.), nového „epizodického“ Hitmana (11.3.), a jako správní patrioti i třetí díl české plošinovkové série Samorost (24.3.). I v březnu tedy budeme mít spoustu „práce“.  S přáním pěkného počasí a hodnotné zábavy s výbornými tituly se už ale dnes prozatím loučíme. U budoucích článků a minirecenzí samozřejmě opět příště na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář