6. Páteční podvečerní… o černých koních roku 2015

Vítejte u šesté Páteční podvečerní, zaměřenou na černé koně roku 2015. Jako první Vám nabídneme přehled deseti filmů, které sice nejsou prvoplánovými hity, jako filmy v minulé Podvečerní, ale o to víc nás v kinech možná překvapí. Poté se podívame na pět nejočekávanějších nových seriálů, které budou mít v roce 2015 premiéru, a tradičně na závěr Vám představíme pět nadějně vyhlížejících herních pecek, jež by mohly výrazně zamíchat letošním žebříčkem těch nejlepších her. Pojďme na to, pohodlně se usaďte a nechte se inspirovat naším výčtem.

child 44

Filmy

1. Dítě číslo 44 (od 16. dubna) čsfd

Detektivní thriller odehrávající se v Sovětském svazu v 50. letech minulého století. Kombinace nabitého hereckého obsazení (Tom Hardy, Gary Oldman…), výborné literární předlohy a nadějného režiséra Daniela Espinosy dostává film Dítě číslo 44 ma první místo v našem žebříčku.

2. V srdci moře (od 19. března) trailer

Dobrodružné drama od zkušeného režiséra Rona Howarda o posádce lodi Essex, která si to na moři rozdá s obřím vorvaněm. Vypadá to na pořádnou chlapskou jízdu s dechberoucím audiovizuálem.

3. Honba za zítřkem (od 21. května) trailer

Tohle by mohla být velká pecka. Mentor George Clooney a jeho svěřenkyně zažívají dobrodružství ve fantaskním světě Tomorrowland. Po skvělém Mission Impossible 4 režisérovi Bradu Birdovi velmi věříme.

4. The Gunman (od  26. února) trailer

Tady je přetestosterováno. 🙂 Sean Penn, Javier Bardem, Idris Elba a Ray Winstone se utkají v akčním kriminálním dramatu od režiséra Pierra Morela o vysloužilém zabijákovi, kterého dožene vlastní minulost.

5. Krycí jméno U.N.C.L.E. (od 20. srpna) čsfd

Guy Ritchie je zpět! Tentokrát si známý režisér vzal pod patronát mladé pušky Henry Cavilla a Armie Hammera, kteří musejí během šedesátých let, kdy eskalovala studená válka, zachránit svět. A to by mohla být slušná zábava.

6. Black Mass (od 17. září) čsfd

Konečně! Johny Depp už se nebude dál utápět v rolích praštěných pirátů a indiánů, a zahraje si známého mafiána J.J. Bulgera, který byl dlouhých dvanáct let mezi nejhledanějšími zločinci FBI. Samozřejmě nesmí chybět ani nejobsazovanější herec současnosti Benedict Cumberbatch. Chystá se nám tu snad duel roku?

7. Everest (od 24. září) čsfd

Pořádný horolezecký film tu nebyl už hodně dlouho a Everest, který bude režírovat zručný islanďan Baltasar Kormákur by už konečně mohl tuto dlouhou mezeru vyplnit. Luxusní herecké obsazení je půlka vítězství.

8. San Andreas (od 28. května) trailer

Skála Dwayne Johnson už od dob Krále Škorpióna značně zlepšil své herecké umění, a my mu věříme, že utáhne i civilnější roli v tomto katastrofickém filmu. Pokud možno sledujte v kině, podle traileru to bude docela hukot.

9. Jupiter vychází (od 5. února) trailer

Akční sci-fi od sourozenců Wachovských může příjemně překvapit. Ústřední herecké duo Channing Tatum a Mila Kunis sice u nás vlnu nadšení nenadzvedává, ale už jen kvůli tomu vizuálu se návštěva kina zřejmě vyplatí.

10. The Martian (od 26. listopadu) čsfd

Novodobý Robinson Matt Damon neztroskotá na pustém ostrově v Tichém Oceánu, nýbrž na Marsu. Ohlasy na stejnojmennou literární předlohu od spisovatele Andy Weira by se daly celkově označit jako nadšené, a tak nám nezbývá než doufat, že matador Ridley Scott režii tohohle survival sci-fi zvládne, a že se dočkáme skvělého filmu.

 

saul

Seriály

1. Better Call Saul (od 8. února) trailer

Jedná se spin-off Perníkového táty, nejlepšího dramatického seriálu posledních let. V hlavní roli vystřídá Waltera Whitea Saul Goodman, mazaný pravník, kterému zavoláte, pokud máte nějaký zdánlivě neřešitelný problém. My problém s umístěním Saula na první místo seriálového žebříčku rozhodně nemáme.

2. Westworld (někdy v průběhu roku) čsfd

Western, sci-fi, Anthony Hopkins, Ed Harris, Thandie Newton, Jonathan Nolan, HBO. Tenhle seriálový koktejl, který vzniká na motivy stejnojmenného filmu z roku 1973 s Yulem Brynnerem v hlaví roli, bude nepochybně velmi výživný, lahodný a osvěžující.

3. Aquarius (od 1. března) čsfd

David Duchovny v seriálu = kultovní seriál. Bude Aquarius po Aktech X a Californication znamenat příslovečné „do třetice všeho dobrého“? To zjistíme už velmi brzy, ale každopádně vypadá tohle noirové detektivní retro velmi zajímavě.

4. DIG (březen) trailer

Mysteriózní detektivní seriál s Jasonem Isaacsem v hlavní roli. To už by samo o sobě mělo stačit. 🙂 Ale není to vše – Isaacs ztvární roli agenta FBI, který působí v Jeruzalémě, kde vyšetřuje tajemné vraždy, jenž mohou mít spojitost s jedním dávným spiknutím. Tenhle seriál bude stát za to, věřte nám. 🙂

5. Wayward Pines (od 15. května) trailer

Režisér M. Night Shyamalan a jeho pokus o vykoupení za jeho tři poslední špatné filmy. Wayward Pines vypadá z traileru velmi zajímavě – pořádný mysteriózní seriál tu už dlouho citelně chybí a při pohledu na herecký ansámbl začínáme v Shyamalanovo vstání z mrtvých i věřit.

 

cyberpunk

Hry

1. Cyberpunk 2077 (konec roku) trailer

Tohle sci-fi RPG od tvůrců herního Zaklínače je zcela jednoznačně hlavním černým koněm roku 2015. O hře toho pořád moc nevíme, ale zas tak moc nás to netíží. CD Projekt RED totiž špatné hry nedělá…

2. The Division (jaro) gameplay

Gameplay videa této 3rd person online akce/rpgčka vypadají skvěle. Inovativní přestřelky v prostředí postapokalyptického New Yorku působí neotřelým dojmem a budeme doufat, že i výsledná hra bude stát za to.

3. Just Cause 3 (druhá polovina roku) making of

Pokračování asi nejbláznivější, nejrozlehlejší a skoro i nejzábavnější sandboxové open-world akce se ponese nejspíš ve stejném duchu jako oba jeho předchůdci. Kdo se chce pořádně vyřádit, pro toho bude Just Cause 3 správná volba.

4. Quantum Break (léto) gameplay

A další 3rd person akce, tentokrát od Remedy studios, tvůrců prvních dvou dílů Max Paynea či nedávného Alana Wakea. Od takto zkušených tvůrců čekáme precizně udělanou hru se zajímavým příběhem, ve které ty hrátky s časem, známé z gameplayí, budou už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

5. Dying Light (30.ledna) gameplay

Parkourová zombie akce, ve které hraje důležitou roli střídání dne a noci, od něhož je i odvislé chování zombíků. Poláci z Techlandu světu ukázali, že zombie akce umí, a Dying Light má dobře našlápnuto k tomu, aby svého staršího bratříčka Dead Island trumfnul.

 

horses

Tak, a to je ze šesté Páteční podvečerní už vše. Doufám, že i Vás někteří „černí koně“ z našich seznamů minimálně zaujaly, a třeba i nadchly. Příští pátek už definitivně opustíme naše predikce na rok 2015, a opět se vrhneme na tematické články. Dopředu už můžu prozradit, že sedmá Páteční podvečerní bude věnována jednomu skvělému českému herci, který zanechal velmi výraznou stopu i mimo české filmové luhy a háje. 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář