59. Páteční podvečerní… o černých koních roku 2016

 

     Dnes uzavřeme tematický okruh Pátečních podvečerních zaměřených na celoroční rekapitulace a předpovědi. Předminule jsme vybírali nejlepší loňské tituly, minulý týden jsme se zase zaměřili na nejočekávanější letošní pecky, no a dnes se pro změnu podíváme na letošní černé koně. Tedy tituly, které nejsou vyloženými tutovkami a mohly by ještě zklamat, ale zároveň by mohly i velmi příjemně překvapit. Opět jsme vybrali deset filmů, pět seriálů a pět her, které podle nás tato kritéria nejvíce splňují. Je to sice značně subjektivní, ale takto nějak to vidíme my na Recenzone… 🙂

 

bat vs sup web

Filmy

1. Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (od 24.března) trailer

Ne, opravdu to není tutovka. I na základě nevyvážených trailerů musíme konstatovat, že souboj Batmana se Supermanem by se mohl ještě nepříjemně zvrhnout, co se filmových kvalit týče. Do kina na to ale každopádně zajdeme.

2. Sedm statečných (od 22.září) čsfd

Letošek bude westernům zaslíbený. Remake jednoho z nejslavnějších filmů všech dob láká především nabitým hereckým obsazením a jsou s ním spojena velká očekávání. Dostojí jim tvůrci?

3. Doctor Strange (od 3.listopadu) čsfd

Benedict Cumberbatch v poněkud temnější a ne zcela tradiční marvelovce. Postava arogantního a nadaného doktora-kouzelníka mu jistě sedne (zdravíme Sherlocka).

4. Deadpool (od 11.února) trailer

„Erková“ komiksovka s neurvalým hláškujícím hrdinou, která nás potěšila extrémně vytříbenou a povedenou reklamní kampaní, jenž zákonitě musí filmu zaručit úspěch. Očekáváme, že kvalitativně bude taktéž vynikající.

5. Assassin´s Creed (od 22.prosince) čsfd

Dočkáme se konečně povedené herní adaptace? Jsme sice opatrní, ale myslíme si, že by to po těch x letech už konečně mohlo vyjít. Nadaný režisér Justin Kurzel a herecké hvězdy Michael Fassbender a Marion Cotillard jsou zárukou kvality.

6. Warcraft: První střet (od 9.června) trailer

Platí téměř to samé co v případě výše zmiňovaného filmu, jen těch velkých hereckých jmen tu tolik není. První trailer této epické fantasy rozhodně nebyl špatný, avšak čekáme ještě víc.

7. Inferno (od 13.října) čsfd

Třetí pokus Toma Hankse a Rona Howarda o našlapaný mysteriózní thriller. První dva díly byly pouze jen slušné, ale stejně máme pocit, že trojka by je mohla trumfnout. Danteho Peklo je holt Danteho Peklo. 🙂

8. V zajetí démonů 2 (od 9.června) trailer

Letošní nejočekávanější horor. Jednička byla famózní a těžko ji půjde překonat, ale už první trailer dvojky naznačuje, že opět dostaneme pravidelnou dávku filmového strachu, napětí a infarktových lekaček.

9. Ratchet and Clank (od 28.dubna) trailer

Pro nás nejočekávanější a nejnadějnější letošní animák. Na vesmírné dobrodružství zábavného videoherního dua se opravdu moc těšíme. Trailer výtečný.

10. Jan Žižka Psanec (od 24.listopadu) čsfd

A našli jsme i jednu českou vlaštovku. Petr Jákl je jeden z mála českých tvůrců, který se snaží bořit zdejší zavedené stereotypy a šablony a daří se mu to i celkem kvalitně. Výpravný historický film o slavném českém vojevůdci nás velmi zajímá a nečekáme málo.

 

 

bill web

Seriály

1. Billions (od 17.ledna) trailer

Zazobaný miliardář Damian Lewis proti nekompromisnímu státnímu návladnímu Paulovi Giamattimu. Očekáváme finančnicko-psychologický duel roku. Ringem je Wall Street…

2. Westworld (v průběhu roku) teaser

Kombinace westernu a scifka je sice dost ožehavá, avšak za seriálem stojí spolehlivá HBO a hraje v něm Anthony Hopkins, a tudíž o vysoké kvality tohoto díla nemáme obavy.

3. Marseille (v průběhu roku) wiki

Francouzské House of Cards s Gérardem Depardieu jako nekompromisním marseilleským starostou? A od Netflixu? Netřeba více dodávat.

4. Vinyl (od 15.února) trailer

Sex. Drogy. Rokenrol. Retro. Martin Scorsese. Mick Jagger. HBO. Tohle. Bude. Bomba.

5. Preacher (někdy v polovině roku) trailer

Drsná sci-fi založená na úspěšném komiksu. Kazatel Jesse vytáhne do boje proti nadpřirozeným temným silám, jenž sužují jedno texaské městečko a nakonec vyzve na souboj i samotného Boha. Fandíme mu… 🙂

 

division web

Hry

1. Tom Clancy´s The Division (8. března) gameplay

Jedna z letošních nejočekávanějších akcí. Samotný gameplay vypadá opravdu výživně a i prostředí postapokalyptického New Yorku stojí za to. Potenciál na hru roku.

2. Hitman (11. března) gameplay

Už ani nepočítáme o kolikáté dobrodružství holohlavého zabijáka se vlastně jedná, což ovšem neznamená, že bychom se netěšili. Láká nás především vypečené aranžování „nešťastných nehod a náhod“.

3. Total War: Warhammer (28. dubna) gameplay

Spojení dvou silných značek pravděpodobně žádný svěží vítr do strategického žánru nepřinese, avšak od léty prověřeného konceptu to ani nečekáme. Čekáme ovšem desítky až stovky hodin solidní zábavy.

4. Mirror’s Edge Catalyst (26. května) gameplay trailer

Druhé pokračování parkourové akční hry s originálním vizuálem na sebe nechalo sice až nezvykle dlouho čekat (přes sedm let!), ale stále si moc dobře kvality jedničky pamatujeme. Na trochu toho skákání, lezení a šplhání už máme velkou chuť. 🙂

5. Far Cry Primal (23. února/1. března – pc) gameplay

Zavedená sandboxová akční série sice v posledních letech originalitou právě neoplývá… Nadcházející díl by tento neblahý fakt mohl změnit – minimálně svým zasazením do pravěkých slovenských Karpat.

 

lucif web

      Elitní dvacítku máme za sebou a teď ještě věnujeme pár řádků dalším zajímavým titulům. Dalšími filmovými černými koňmi jsou druhý díl akčního nářezu John Wick (15.9.), rozmáchlá komedie Ave, Caesar! (3.3.), komiksovka Gambit (6.10.), mysteriózní thriller s Mattem Damonem The Great Wall (konec roku) a nový Conan, kterého bychom se také mohli dočkat ještě letos. Ze seriálových novinek by mohly tvrdit muziku ještě hravý Lucifer (konec ledna), kriminální epopej American Crime Story (začátek února) a sci-fi retro 11.22.63 (polovina února). No a z letošních herních titulů nás zajímá ještě sci-fi akce Quantum Break a historická rubanice For Honor. O zajímavý materiál ke sledování či hraní tedy nouze nebude. Snad nás co nejvíce z těchto nadějných černých koňů příjemně překvapí. U příštích článků a Pátečních podvečerních opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář