58. Páteční podvečerní… o tutovkách roku 2016

 

     Minulý týden jsme v Páteční podvečerní vybrali ty nejlepší loňské tituly a v té nynější, osmapadesáté, se pro změnu zaměříme na ty nejočekávanější tituly letošní. Trošku jsme si zahráli na věštce a zde je deset filmů, pět seriálů a pět her, které by Vám podle nás neměly za žádnou cenu uniknout. Jedná se o vyložené tutovky, které by měly letos hrát prim, ať už na plátnech kin, televizních obrazovkách či počítačových monitorech. Taková top dvacítka roku 2016 – tady je.

 

captain web

Nejočekávanější filmy

1. Captain America: Občanská válka (od 5. května) trailer

Ať už jste v týmu Kapitán či týmu Iron Man, tak jistě ani v nejmenším nepochybujete o tom, že tohle je nejen letošní nejočekávanější marvelovka, ale i letošní nejočekávanější blockbuster. Těšme se na velkou osudovou bitvu!

2. Bourne 5 (od 4. srpna) čsfd

Matt Damon se pod režijním vedením Paula Greengrasse vrací do své ikonické role. Očekáváme nepolevující špionážní jízdu, která dá vzpomenout na loňský rok, který byl zaslíbený tajným agentům.

3. Revenant Zmrtvýchvstání (od 14. ledna) minirecenze

Drsný western se dvěma předními hereckými hvězdami, extrémně nadaným režisérem a dost možná vůbec nejlepším současným kameramanem? Ano, to si necháme líbit…

4. Star Trek: Do neznáma (od 21. července) trailer

Třetí díl dobrodružné akční sci-fi série už sice nerežíruje J.J. Abrams (nýbrž Justin Lin), avšak vrací se téměř kompletní sehraná parta z předešlých částí a trailer je výborný. Povinné kino.

5. Rogue One: Star Wars Story (od 15. prosince) čsfd

Od prvního Star Wars Spin-offu očekáváme především podstatně více invence a tvůrčí odvahy než v nedávné sedmičce. Zaujalo nás i herecké obsazení v čele s Madsem Mikkelsenem, Benem Mendelsohnem či Forestem Whitakerem.

6. Den nezávislosti: Nový útok (od 23. června) trailer

Mistr destrukce Roland Emmerich je opět připraven pocuchat naši matičku Zemi. Škoda že bez Willa Smithe. V kině to bude každopádně velkolepé.

7. Silence (ve druhé polovině roku) čsfd

Jeden z nejlepších režisérů všech dob, Martin Scorsese, konečně natočil svůj dlouho připravovaný projekt. Nevěříme, že by nás zklamal.

8. Osm hrozných (od 7. ledna) minirecenze

Nový snímek Quentina Tarantina tu také nemůže chybět. Pokud ještě stále váháte, zda na něj jít do kina, tak Vám s rozhodováním jistě pomůže naše pochvalná minirecenze.

9. Sebevražedný oddíl (od 4. srpna) trailer

Tohle jistě bude velká lahůdka. Parta zločinců, násilníků a jiných pochybných existencí, jenž je vládou vysílaná na smrtelně nebezpečné mise? To už být lepší ani nemůže…

10. X-Men: Apokalypsa (od 19. května) trailer

Nový díl mutantí epopeje už sice představuje spíše hraniční tutovku, ale stále věříme, že režisér Singer zvládne ukočírovat nadstandardní množství postav v novém příběhu, v němž jako obvykle půjde o záchranu světa.

 

vikings webbb

Nejočekávanější seriály

1. Hra o Trůny (šestá řada) – od 25. dubna teaser

Nejoblíbenější seriál dneška se vrátí v průběhu jara. Neměli bychom být zklamaní. Snad bude šestá řada minimálně stejně dobrá, jako ta předchozí.

2. Narcos (druhá řada) – konec roku čsfd

Pro nás nejlepší loňská seriálová novinka. Jsme velmi zvědaví, jak se tento velký narkobaronský příběh bude dál odvíjet, a jaký zvolí tvůrci styl vyprávění.

3. Vikings (čtvrtá řada) – od 19. února trailer

Rollo vs Ragnar část druhá. Tentokrát ovšem oba bratři povedou do bitvy svá vlastní vojska. Tady přežije asi málokdo…

4. The Walking Dead (druhá polovina šesté řady) – od 15. února trailer

Další jasná seriálová tutovka. Asi málokdo se netěší na nové peripetie Ricka a spol. Dočkáme se již zakončení celého seriálu? Anebo bude americká zombie odysea pokračovat i nadále?

5. House of Cards (čtvrtá řada) – od 4. března teaser

Oblíbený americký politik a nyní i prezident Frank Underwood se vrací. Všichni jeho konkurenti se již třesou hrůzou a všichni fanoušci zase nadšením…

 

 

kingdim c web

Nejočekávanější hry

1. Kingdom Come: Deliverance (léto-podzim) gameplay trailer

Od českého historického rpgčka očekáváme hodně, ostatně sami jsme na něj i přispěli. Tohle bude další ze světových českých her. Věříme tomu.

2. Zaklínač 3: Divoký hon – O víně a krvi (druhé čtvrtletí) první obrázky

Druhý datadisk ke třetímu Zaklínači se po zásluze řadí mezi nejočekávanější herní tituly. Tentokrát s Geraltem zavítáme do země vína – malebného, avšak i nebezpečného Toussaintu.

3. Deus Ex: Mankind Divided (23. února) gameplay pražská mise

Legendární sci-fi série vždy nabídne v příběhové oblasti nějaký přesah a co se hratelnosti týče, tak je také více než spolehlivá. Tohle bude jedna z her roku.

4. Doom (léto-podzim) gameplay

Jak zlikvidovat démony na x způsobů. Právě o tom byla první hratelná ukázka předvedená samotnými tvůrci. No a asi každý fanda first person akcí se už teď těší.

5. XCOM 2 (5. února) gameplay

Od pokračování jedné z nejlepších strategií posledních let nečekáme žádnou revoluci, avšak evoluci ano. A především i poctivou dávku vytříbené hratelnosti. Vychází již za měsíc!

 

nice g web

     Na závěr přidáváme ještě několik dalších očekávaných titulů, na něž už nezbylo mezi elitou místo. Z filmů to bude akční fantasy Lovec: Zimní válka, kriminální buddy komedie Správní chlapi, válečné drama 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází, třetí animovaná Kung Fu Panda a pokračování kriminálního thrilleru s Tomem Cruisem Jack Reacher: Never Go Back. Ze zavedených seriálů nás letos ještě velmi zajímají nové řady pecek, jako jsou Pozůstalí, Mr. Robot, Marco Polo, Daredevil, Poldark či Volejte Saulovi. No a co se her týče, tak tam první pětka těsně unikla třetímu dílu temné hardcore rubanice Dark Souls, druhému dílu fortelné akce Dishonored, a také ještě čtvrtému pokračování dobrodružného Uncharted. Inu, opět budeme mít napilno a pokusíme se dodat co nejvíce minirecenzí v co nejrychlejším čase. V příští Páteční probereme pro změnu letošní černé koně. Mějte se krásně a nezapomeňte sledovat náš web či facebook. 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář