56. Páteční podvečerní… o nejlepších prosincových titulech na Recenzone

 

     Ještě jednou Vám přejeme krásné vánoční svátky! Na dnešek jsme pro Vás připravili rekapitulační Páteční podvečerní, ve které se budeme bavit o těch nejlepších prosincových titulech. Dnešní dřívější termín jsme zvolili z toho důvodu, abychom již od nového roku mohli najet na sérii článků, v nichž proběhnou celoroční rekapitulace spolu s předpověďmi a výhledy na rok 2016. Jak jsme již dříve avizovali, tak poslední měsíc roku byl převážně seriálový a projevilo se to i v našem žebříčku – prosinec doslova přetékal vynikajícími seriálovými tituly. Na závěr článku samozřejmě věnujeme prostor i dalších zajímavým věcem (převážně filmům) a nezapomeneme nabídnout i výhled na to nejzajímavější, co nás čeká v lednu. Pohodlně se usaďte, dejte si třeba vaše oblíbené cukroví (pokud ještě můžete 🙂 ) či včerejšího uleželého kapra a dobře se u dnešního článku bavte.

 

victoria web

1. Victoria

Peckovní film, který každému vřele doporučujeme. Skvěle vymyšlené, natočené na jeden záběr. Samozřejmě, kdo bude chtít hledat chyby, tak je najde, avšak všechny pomyslné nedostatky přebije kouzlo okamžiku, které se dostaví při první projekci – Victoria je doslova pohlcující. Tak trochu filmovo-divadelní zážitek. Víc takových titulů! Prostě mrkněte. 😉

Victoria: minirecenze

 

leftover seas2 web

2. Pozůstalí: druhá řada

Psychologické mysteriózní drama dovedené téměř k dokonalosti. Do detailů propracované, tíživé, pro diváka značně náročné dílo. Pokud mu ovšem přijdete na chuť, tak se připravte na nezapomenutelný podmanivý zážitek, kterému se letos v televizi máloco vyrovná. Drama s velkým D.

Pozůstalí: druhá řada: minirecenze

 

bron 3 web

3. Most (Bron): třetí řada

Dánsko-švédský seriál se u nás dlouhodobě drží ve velké oblíbenosti. Kriminálky prostě ve Skandinávii umějí, a to jak knižní, tak i seriálové, čehož je Bron přímým důkazem. Třetí řada se sice zpočátku jevila jako menší propadák, avšak neházeli jsme flintu do žita, dívali se dál a rozhodně to bylo správné rozhodnutí. Díl od dílu celý seriál gradoval až do skvělého finále a už nyní se těšíme na další pokračovaní, protože Bron má stále co nabídnout.

Most (Bron): třetí řada: minirecenze

 

fargo s2 webb

4. Fargo: druhá řada

Fargo se vyvíjí. Loňská první řada představovala perfektně namíchaný žánrový mix, kdežto letošní dvojka už je přecejen lépe zařaditelná. Zaškatulkovali bychom ji jako kriminální thriller okořeněný gangsterkou. Opět je to scénaristicky i technicky vytříbená seriálová podívaná, navíc i o něco stravitelnější, než mírně bizarní jednička, ikdyž i zde se najdou některé poněkud zvláštní scény a momenty. Každopádně to je jeden z letošních nejzajímavějších televizních projektů.

Fargo: druhá řada: minirecenze

 

life is s webb pat

5. Life is Strange

Jedna z nejpamětihodnějších letošních her. Life is Strange si zakládá na silném příběhu, který Vás dojme, potěší, a také ponukne k zamyšlení. Pokud si někdo stále ještě myslí, že hry jsou synonymem pro bezduchou a povrchní zábavu, tak zde má jasný důkaz, že tomu tak není. Jeden z nejpůsobivějších herních zážitků posledních let.

Life is Strange: minirecenze

 

knick web pat

     První nabitou pětku bychom měli. Nyní se podíváme na další výborné prosincové tituly, které by se do ní v jiných měsících pravděpodobně i dostaly, avšak ne v letošním bohatém prosinci. Takže aspoň malá zmínka a odkaz na minirecenzi. Co se her týče, tak tam si budeme muset vystačit se skvělým, výše zmiňovaným Life is Strange, ale z filmů Vám ještě můžeme doporučit například kouzelný animák Malý princ či velmi dobré sedmé Hvězdné války. Ze seriálů to bude druhá sezóna vynikajícího historického dramatu z lékařského prostředí The Knick, dále vikinská historická rubanice The Last Kingdom, noirová detektivka Jessica Jones, a také ještě sci-fi drama, zprostředkovávající ponurou alternativní realitu, The Man in the High Castle. A na závěr ještě něco pro milovníky komiksů. Ti si nepochybně užijí dobrodružný příběh Přísežný meč, který se odehrává v univerzu Hry o Trůny.

 

revenant webb

     A jaké zajímavé tituly můžeme očekávat v nadcházejícím lednu? Především dva westerny, a to Osm hrozných (od 8.1.) od Quentina Tarantina a Revenant (od 14.1.) s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Na konci měsíce nás ještě zajímá survival drama Do posledního dechu, ve kterém bude Chris Pine zachraňovat posádky dvou uvízlých tankerů. Co se seriálů týče, tak tam si rozhodně nenecháme ujít premiéru novoroční retro epizody Sherlocka, dále také starty horkých novinek The Shannara Chronicles a Billions, a v neposlední řadě i první sezónu „fantasy kriminálky“ Lucifer, jejíž první díl byl k dispozici již v tomto roce a byl vynikající. Z lednových her musíme zmínit především fantasy rpgčko Dragon’s Dogma: Dark Arisen (15.1.) a samozřejmě také pc verzi akční adventury Rise of the Tomb Raider, která vyjde ke konci měsíce. Leden tedy nabídne něco pro každého. Nyní už se ale vraťme do současnosti. Doufáme, že se Vám dnešní Páteční podvečerní líbila, a zároveň Vám ještě přejeme krásný zbytek vánočních svátků a samozřejmě i šťastný nový rok. Snad bude co do kvality titulů minimálně stejně tak dobrý jako ten právě končící. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář