54. Páteční podvečerní… o hrách s hutnou zimní atmosférou

 

    Vánoce už klepou na dveře, venkovní teploty klesají pod bod mrazu a občas už i nesměle zasněží, což jsou ideální podmínky k tomu, abychom si dnes dali tradiční prosincovou Páteční podvečerní orientovanou na nějaké to zimní či vánoční téma. Před loňskými Vánoci jsme se zaměřili na méně známé vánoční filmy a letos Vám pro změnu doporučíme hry, v nichž hraje důležitou roli tuhá zima, a jsou tedy ideální pro nasátí té pravé zimní atmosféry i z tepla Vašich domovů. Celkem jsme vybrali šest kvalitních titulů, přičemž jsme se i snažili vybrat zástupce různých herních žánrů. Posuďte sami, jak se nám to povedlo.

 

max payne web

1. Max Payne trailer

Poměrně nedávno jsme si tuto legendární průlomovou 1st person akci zahráli a byli jsme opravdu příjemně překvapeni. Z grafického hlediska už Max Payne samozřejmě po dlouhých čtrnácti letech od vydání ztrácí, avšak co se hratelnosti a atmosféry týče, tak tam je stále téměř bezkonkurenční. Vyniká především výtečně zpracovaný bullet-time, nadmíru drsné přestřelky, vyprávění příběhu pomocí originálních komiksů a celkové noirové bezútěšné ladění, které ještě umocňuje kolosální sněhová bouře, jenž řádí v už tak dost nebezpečných newyorských ulicích, ovládaných novou, smrtelně nebezpečnou drogou. Ideální titul na zimu.

 

batm web

2. Batman: Arkham Origins trailer

Třetí díl novodobé akční série s netopýřím mužem v hlavní roli se sice neřadí mezi nejlepší díly, avšak co se atmosféry týče, tak tam je dost možná nejsilnější. Vánoční Gotham City, které ovládají zločinci a slušní lidé v něm ani radši nevycházejí ven na ulici, představuje parádní kulisu pro řádné akční hrátky. Do morků kostí pronikající tvrdá zima, vánočními ozdobami zkrášlené ulice, pára stoupající z kanálů a všudypřítomní vyvrhelové, kteří jen čekají na to, aby byli neprodleně eliminováni. Doporučujeme hrát přímo během vánočních svátků… 🙂

 

fahr web

3. Fahrenheit trailer

Jeden z prvních herních interaktivních filmů, který se dostal do širšího hráčského podvědomí. Fahrenheit nese prvky detektivní adventury a zaujme především originálním příběhem, podaným z několika úhlů pohledu od různých hrdinů. Podobně jako Max Payne se i tato hra odehrává v zimním New Yorku, který herní tvůrci holt často využívají a vědí také proč. Zasněžené ulice Velkého jablka jsou prostě působivé. Stejně tak jako Fahrenheit – i po deseti letech od vydání je stále skvělý. Rozhodně jej zkuste.

 

skyrim web

4. Skyrim trailer

K jednomu z nejočekávanějších rpgček posledních let sice stále máme některé zásadní výhrady (generické dungeony, některé nedořešené herní prvky apod.), avšak v současné podobě se už jedná o vyladěnou hru bez větších chyb, ve které jdou strávit i stovky hodin. Jako spousta ostatních hráčů na Skyrimu oceňujeme především kouzelné severské prostředí v němž není nouze o zasněžené horské štíty, nehostinnou tundru, hustě zalesněnou tajgu či o malebná horská údolí s protékajícími bystřinami. A nezapomeňme na mamuty! 🙂

 

comhe 2 web

5. Company of Heroes 2 trailer datadisku

Výtečná realtime strategie, zasazená do období Druhé světové války na východní frontu. Ta byla známá mimojiné i díky extrémně tuhým krutým zimám, které zásadně ovlivňovaly jednotlivé válečné operace. Tento důležitý faktor se tvůrcům ze studia Relic Entertainment povedlo přenést i do hry, a to i v podobě originálních herních prvků, jako je možnost potopit tanky na zamrzlé řece apod. Nechybí i tradičně vytříbená dynamická hratelnost a nedávno navíc vyšla kompletní edice se všemi dostupnými datadisky a dlcčky. Kvalitních strategií obecně vychází velmi málo, a tudíž není co řešit.  Pro zimní stratégy povinnost, pro ostatní hráče minimálně velmi zajímavá možnost.

 

wow web

6. Veškerá MMORPGčka trailer datadisku WoW

Například stále nejoblíbenější World of Warcraft, který se příští rok dočká již šestého datadisku Legion. Do hry lze bezplatně vstoupit, vyzkoušet si ji a zakusit tamní vánoční atmosféru s ostatními hráči. Nejvíce působivá je především v hlavních městech jednotlivých frakcí, která jsou všemožně ozdobena a samozřejmě v nich nechybí ani spartánské vánoční megastromy… 🙂

 

lich web

     Pokud si během zimy či v průběhu vánočních svátků najdete chvilku na některou z námi doporučovaných her, tak vám garantujeme hodnotné herní zážitky. Nejenže se jedná o vysoce kvalitní tituly, avšak díky společné zimní tematice jejich hraní jednoduše do současného období pasuje a je prostě příhodné. Pokud byste měli zájem o hororovější typ vyvolaného mrazení, tak ještě můžeme doporučit 38. Páteční, v níž jsme se mimo hororových herních titulů zabývali i strašidelnými filmy či seriály. Ty ovšem doporučujeme shlédnout s jistým odstupem času už před Vánoci… 🙂 Více už se toho do čtyřiapadesáté Páteční podvečerní nevešlo – u dalších zajímavých témat, minirecenzí a článků opět příště na počtenou!

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář