53. Páteční podvečerní… o nejlepších listopadových titulech na Recenzone

 

     Měsíc listopad je letos již minulostí, což mimojiné znamená, že je nejvyšší čas na další z řady pravidelných rekapitulačních článků, v němž určíme ty nejlepší tituly, právě za tento měsíc. No a vzhledem k tomu, že jsme v průběhu minulého měsíce vydali hned 14 minimálně čtyřhvězdičkových recenzí, tak výběr nebyl úplně snadný, avšak poradili jsme si s tím a stanovili jsme těch pět nejlepších z nejlepších. Na závěr samozřejmě ještě přidáme i výčet dalších zajímavých filmů, her a knih, které se do hlavní sekce nevešly, a určitě nezapomeneme i na výhled na to, co nás čeká v prosinci. Nemeškejme už tedy čas a s chutí se do toho dejme – vítejte u třiapadesáté Páteční podvečerní.

 

klic web

1. Zámek a klíč: Klíče království

Samozřejmě neznáme a ani nemůžeme znát všechny komiksy, které u nás v Česku vycházejí, avšak troufneme si tvrdit, že série Zámek a klíč by stála v pomyslném kvalitativním žebříčku tohoto zajímavého knižního odvětví velmi vysoko, ne-li nejvýše. Čtvrtý díl je opět vynikající a zároveň je pravděpodobně i nejlepší dosavadní částí celé série. Ideální produkt pro starší komiksové čtenáře.

Zámek a klíč: Klíče království: minirecenze

 

mamon webbb

2. Mamon

Zářivé zjevení na zatuchlé české seriálové scéně. Pokud jste už unavení a otrávení z množství brakových mýdlových oper, tuctových vztahovek či repetitivních kriminálek, kterými nás rok co rok české televizní stanice neustále zahlcují, tak právě Vám by mohl Mamon vrátit trochu důvěry v um českých tvůrců. Česká odnož HBO sice vyprodukuje jeden seriál za rok, avšak my jsme za něj i tak velmi vděční. Tato díla se veskrze řadí mezi ty nejkvalitnější seriálové tituly a ani Mamon nepředstavuje negativní výjimku.

Mamon: minirecenze

 

napoleon web

3. Paul Johnson – Napoleon

Renomovaný britský historik a spisovatel Paul Johnson nás ještě nikdy nezklamal. Oblíbili jsme si především jeho biografie známých osobností světových dějin, které bývají vždy atraktivně  zpracovány, přesně tak jako ta o slavném francouzském vojevůdci. Tento fakt velmi oceňujeme, protože chápeme, že psát takovýmto čtivým způsobem o historii určitě není jednoduché.

Paul Johnson – Napoleon: minirecenze

 

god bad webb

4. Hodný, zlý a divný

Po delší době tu máme jednoho zástupce jihokorejské kinematografie. A zcela oprávněně. Tento akční western z roku 2008 je totiž čirou esencí filmové zábavy. Více než dvouhodinová dobrodružná jízda nemá v podstatě žádných hluchých míst, je navíc řemeslně bezchybně zpracovaná, a po jejím zhlédnutí se budete asi ptát, proč západní produkce není schopná vytvořit něco takhle zábavného a velkolepého. No… nejspíš na to prostě nemají… víte co. Jihokorejci ano.

Hodný, zlý a divný: minirecenze

 

fall 4 web

5. Fallout 4

První hodiny strávené ve čtvrtém díle legendární postapo série nebyly vpravdě vůbec jednoduché. Příběh působil banálním dojmem, grafika nás (tradičně) také zrovna neohromila a poutavá hratelnost se taktéž ještě úplně nedostavila. Avšak vytrvali jsme, a po několika desítkách odehraných hodin můžeme směle konstatovat, že čtvrtý Fallout sice ani omylem není dokonalou hrou, ale definitivně je hrou atmosférickou, napínavou a zábavnou. A to není málo.

Fallout 4: minirecenze

 

last k web

     To byla první pětka a nyní se už přesuneme k dalším zajímavým titulům, které ji sice atakovaly, avšak umístily se těsně za ní. Z filmových produktů, jenž jsme v listopadu recenzovali, musíme vyzdvihnout především historický akční film Last Knights, dále starší válečné drama Na západní frontě klid, dospělou fantasy Pohádka pohádek, a také ještě vynikající britskou romantickou komedii Man Up. Z her nás vyjma čtvrtého Falloutu potěšil především druhý datadisk druhého Starcraftu, nesoucí podtitul Legacy of the Void, a i nové Call of Duty nebylo úplně špatné. Co se knih týče, tak se zcela určitě musíme zmínit o další výborné biografii od Paula Johnsona, která tentokrát pojednává o slavném přírodovědci Charlesi Darwinovi, dále o historické knize Bílá smrt, jenž je věnována především slavnému finskému odstřelovači Simo Häyhäovi, a v neposlední řadě i o psychologickém sci-fi románu Anihilace od amerického spisovatele Jeffa VanderMeera.

 

sw web

    A nyní k nadcházejícím prosincovým titulům. Jak už obrázek nahoře napovídá, tak největší prosincovou událostí bude premiéra (od 17.12.) sedmého dílu Hvězdných válek, na kterou se těší asi každý. Doporučujeme brzkou předobjednávku, pokud se chcete dostat na jednu z nejbližsích projekcí a nechcete sedět na kraji v předních řadách. 🙂 Z dalších filmů rozhodně stojí za pozornost také nový snímek Stevena Spielberga, historický thriller Most Špiónů, dobrodružné drama V srdci moře, a také fantasy animák Malý princ (všechny od 3.12.). Posledně jmenovaný snímek jsme již zrecenzovali a vřele Vám ho doporučujeme. Ze seriálových novinek nás zajímá především adaptace vynikající knižní space opera série Expanse (první díl jsme již viděli a byl velmi dobrý) a z herních titulů vypadá nejzajímavěji bláznivá open-world akce Just Cause 3, která již před pár dny vyšla. I v prosinci tedy vyjdou či budou mít premiéru zajímavé novinky a jistě si na ně mezi tradičními vánočními programy a kratochvílemi, jenž všichni jako obvykle rádi podstoupíme, najdeme aspoň trochu času. Víc už se toho do dnešní Páteční podvečerní nevešlo – příští týden opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář