481. Páteční podvečerní… o očekávaných letních titulech

V posledních letech již definitivně přestalo platit dlouho známé a pravdivé pořekadlo o tom, že letní období představuje vyprahlou okurkovou sezónu, kdy má premiéru jen minimum zajímavých zábavních titulů. Neplatí to u filmů, ani u her a už vůbec ne u seriálů. V dnešní Páteční podvečerní vybereme ty nejočekávanější letní tituly z těchto tří zásadních zábavních odvětví a sestavíme si zábavní kalendář na nadcházející tři měsíce. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Filmy

Prvním letním filmem hodným pozornosti je akční komedie Mizerové: Na život a na smrt (6. 6., kino), ve které se do svých stěžejních rolí sehraných policistů vrátí jak Will Smith, tak i Martin Lawrence. Dalším snímkem z kategorie akčních komedií je podívaná Vrah naoko (7. 6., Netflix) o jednom nájemném vrahovi, který se jednoho dne zaplete do vztahu se svým klientem. Hodně se těšíme i na krimi thriller Motorkáři (20. 6., kino) s nadupaným hereckým obsazením (Tom Hardy, Austin Butler, Michael Shannon, Norman Reedus). Na konci června nás v kinech čeká také první část monumentálního westernu Horizont: Americká sága (27. 6., kino) od Kevina Costnera. První ohlasy z festivalu v Cannes jsou zatím silně pozitivní. V polovině léta vstoupí do kin očekávaný animák V hlavě 2 (18. 7., kino) spolu s další akční komedií, kterou je tentokrát Policajt v Beverly Hills: Axel F (19. 7., Netflix) s Eddiem Murphym v hlavní roli. Dále ještě dojde na očekávané vytříbené interakce dvou slavných komiksových postav v akčním snímku Deadpool & Wolverine (25. 7., kino), na nějž posléze naváže akční nářez Borderlands (8. 8., kino), jenž vznikl na motivy stejnojmenné oblíbené herní série. Posledními dvěma očekávanými letními snímky jsou pro nás krimi drama Provokatéři (9. 8., Apple TV+) a temná komiksová podívaná Vrána (29. 8., kino).

Seriály

V televizním světě nás čeká bohaté menu sestávající z několika lákavých chodů. Tím prvním bude třetí řada hutné thrillerové podívané Starosta Kingstownu (2. 6., Paramount +), v jejímž rámci se opět představí v hlavní roli Jeremy Renner, který se po těžké nehodě opět věnuje hereckému řemeslu. Již brzy nás opět jistě nadchnou nekompromisní komiksoví The Boys (13. 6., Prime Video) ve čtvrté řadě. Nedostatek důkazů (14. 6., Apple TV +): tak zní název krimi dramatu se soudním přesahem s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli. Jeden z hlavních televizních chodů letošního léta nám bude naservírován již během extrémně nabitého června. Máme na mysli druhou řadu fantasy série Rod Draka (16. 6., HBO Max), která již na základě upoutávek slibuje epickou a vypjatou podívanou. Podobnou kategorii zastává i drama Medvěd (27. 6., Hulu), v jehož třetí řadě opět nahlédneme pod pokličku frenetického restauračního prostředí. V červenci je v plánu premiéra šesté řady akční oddechovky Cobra Kai (18. 7., Netflix) a ještě i uvedení retro dramatu Lady in the Lake (19. 7., Apple TV+) s Natalií Portman v ústřední roli. Co se srpnových seriálů týče, tak tam víme zatím jen o čtvrté řadě komediálního krimi dramatu Jen vraždy v budově (27. 8., Hulu).

Hry

Neexistenci okurkové herní sezóny jasně dokládá seznam následujících očekávaných her. První hrou v pořadí, která nás silně zaujala, je hororová survival adventura Still Wakes the Deep (18. 6.) odehrávající se v atmosférickém prostředí mořské těžební plošiny. Po několika letech se dočkáme i datadisku k jedné z nejúspěšnějších her posledních let. Svět jedinečného rpgčka Elden Ring již brzy rozšíří přídavek Shadow of the Erdtree (21. 6.). V polovině prázdnin se jistě řádně zchladíme v druhém dílu strategie Frostpunk (25. 7.), která bude podstatně více hrát na politickou notu s výběrem různých frakcí a uskupení. Dále máme na seznamu vynikající tahové rpgčko Warhammer 40,000: Rogue Trader, jehož obzory rozšíří datadisk Void Shadows (8. 8.). Na konci léta ještě vyjde duo očekávaných her, a to rpg vycházející z čínské mytologie Black Myth: Wukong (20. 8.) spolu s akční adventurou Star Wars Outlaws (30. 8.). Vskutku bohatý letní zábavní program. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář